“Клуб експертів” проаналізував передвиборну ситуацію у Туреччині та україно-турецькі відносини

“Клуб експертів” проаналізував передвиборну ситуацію у Туреччині та україно-турецькі відносини

У новому відео YouTube-каналу аналітичного центру “Клуб експертів” було розглянуто варіанти розвитку подій на майбутніх президентських та парламентських виборах у Туреччині. Українські експерти висловили свої думки та дали прогнози щодо політичної ситуації в цій країні.

Про це KВ стало відомо з відеоогляду “Клубу експертів”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як стало відомо, головний редактор інтернет-видання “Україна арабською” Мохаммад Фараджаллах підкреслив, що майбутні вибори в Туреччині мають велике значення для регіону і викликають інтерес з боку міжнародної спільноти.

“Туреччина є важливим гравцем на світовій арені, і її внутрішня політика безпосередньо впливає на ситуацію у регіоні та за його межами. Тому результати виборів відстежуватимуться з великою увагою”, – зазначив він.

У свою чергу, засновник Клубу експертів Максим Уракін поділився своїм баченням можливих сценаріїв після виборів. 

Він підкреслив, що існують дві головні політичні сили, які виборюють лідерство в Туреччині: партія “Справедливість і Розвиток” (AKP), під керівництвом президента Реджепа Тайіпа Ердогана, і “Республіканська народна партія” (CHP).  Кемаля Килидждароглу, союзниками якої виступають ще п’ять опозиційних політичних сил.

“Можливі два сценарії. У разі перемоги AKP ми можемо очікувати продовження політики, яку Ердоган проводить останніми роками, з акцентом на зміцнення внутрішньої стабільності та зміцнення позицій Туреччини на міжнародній арені. З іншого боку, у разі перемоги CHP, ми можемо побачити прозахіднішу орієнтацію та активізацію співпраці з Європейським союзом та США”, — зауважив експерт “Клубу”.

Виграш будь-якого з кандидатів у першому турі, на думку Уракіна, є малоймовірним, і швидше за все переможець у президентських перегонах визначатиметься вже за повторного голосування.

Також обидва експерти наголосили на значущості для України результатів виборів у Туреччині.

“Україна має тісні економічні та політичні зв’язки з Туреччиною, тому результати виборів матимуть прямий вплив на наші відносини та співпрацю. За останній рік у результаті війни товарообіг між нашими країнами знизився, але, як я вважаю, у разі збереження поточного політичного курсу ми можемо очікувати подальшого розвитку торговельних та економічних зв’язків між Україною та Туреччиною”, — прокоментував Максим Уракін.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Крім того, експерт надав дані щодо експорту з України до Туреччини за 2022 рік, згідно з якими цифри суттєво зменшилися.

“За минулий рік обсяг українського експорту до Туреччини становив близько 3 мільярдів доларів на противагу більш ніж 4 мільярдам 2021 року, тобто ми спостерігаємо падіння на 29%”, — наголосив Уракін.

На думку ж Мохаммада Фараджаллаха в геополітичній ситуації, що склалася, Туреччина є важливим партнером України в різних сферах, які включають як військову підтримку (БПЛА Байрактар, легка бронетехніка) так і співробітництво в економіці, енергетиці та за іншими напрямками.

Також експерт припустив, що у разі перемоги опозиції Туреччина з більшою ймовірністю може приєднатися до санкцій проти рф.

“Звичайно, нова влада максимально наближатиметься до Заходу і може включитися в спільну єдину західну політику проти росії. Це, звісно, буде нам вигідно.  Але це поки що лише попередні слова, можливо, вони прийдуть, подивляться на цифри і продовжать поточну політику Ердогана”, — додав Фараджаллах.

Нагадаємо, на початку квітня “Клуб експертів” та Клуб експортерів України представили спільне дослідження щодо основних ризиків, що стоять перед українськими компаніями в експорті товарів у 2023 році.

Читайте: Клуб експертів та Клуб експортерів проаналізували основні експортні ризики у 2023 році

Фото: Ukraine open for business 

КиївВлада

Автор:
Владислава Олійник
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4