Київська міська рада (КМР) відтермінувала введення в дію нової нормативної грошової оцінки земель міста Києва. Нововведення набудуть чинності 2024 року. Нормативно-грошова оцінка визначає розмір земельного податку, орендної плати, а також розмір державного мита. За чинним законодавством, така оцінка повинна проводитись мінімум один раз на п’ять – сім років.
Про це KВ стало відомо з повідомлення КМР.
“З метою зменшення податкового навантаження на представників бізнесу в умовах воєнного стану в Київській міській раді відтермінували введення в дію нової технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Києва на 2024 рік.
Таке рішення було прийнято сьогодні, 08 грудня, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання 91 депутатом”, – йдеться у повідомленні.
За словами депутатки КМР, заступниці голови постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Олени Овраменко (фракція “УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка“), “навіть в умовах воєнного стану бізнес усвідомлює, що повинен працювати там, де це можливо, платити податки та давати країні ресурс для продовження оборони від окупантів і наближення Української Перемоги! І тому дуже важливо підтримати платників податків – столичний бізнес. Сьогодні Київська міська рада вирішила перенести введення в дію нової грошової оцінки з 2023 на 2024 рік. Це зменшить податкове навантаження на суб’єкти господарювання міста Києва”.
Читайте: Столична адміністрація профанує підтримку бізнесу, – депутатка Київради Шлапак
Депутатка Овраменко додала, що згідно зі статтею 18 Закону України “Про оцінку земель” (прийнятий 2004 року; останні зміни вносились у жовтні ц.р., – KВ) нормативно грошова оцінка повинна проводитись мінімум один раз на 5-7 років.
Нормативно-грошова оцінка визначає розмір земельного податку, орендної плати, а також розмір державного мита.
Як інформувала KВ, сьогодні, 8 грудня 2022 року, Київрада прийняла головний фінансовий документ міста, що визначатиме його доходи і видатки 2023 року.
Депутати запланували, що доходи бюджету Києва на наступний рік будуть понад 66,3 мільярдів гривень, а видатки – 65,6 мільярдів.
Читайте: Київрада ухвалила бюджет столиці на 2023 рік
Фото: КМР