Кабінет міністрів України (КМУ) спільно з Міжнародним валютним фондом (МВФ) розробить низку заходів для якнайшвидшого відновлення довоєнного стану податкового адміністрування та політики. Серед кроків, які мають бути зроблені станом на липень наступного року – відміна мораторію на податкові перевірки, двохвідсоткової “спрощенки” та поновлення відповідальності за порушення норм стосовно касових апаратів.
Про це KВ стало відомо з повідомлення інформагентства “Інтерфакс-Україна” 22 грудня 2022 року.
Згідно з повідомленням, Меморандум про економічну та фінансову політику Моніторингової програми за участю ради директорів МВФ передбачає у найближчому майбутньому подання до Верховної Ради (ВР) трьох законопроєктів із набуттям чинності з 1 липня (структурний маяк на кінець січня):
-
про скасування мораторію на здійснення податкових перевірок;
-
про скасування спрощеної системи зі ставкою єдиного податку 2;
-
відновлення довоєнного режиму для цих платників податків і забезпечення ефективного та повноцінного застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) у закладах роздрібної торгівлі (і пов’язаної з ними розрахунково-платіжної інфраструктури), зокрема поновлення відповідальності за порушення цих вимог.
За розрахунками українського уряду, приблизний приріст надходжень у 2023 році від скасування змін спрощеного режиму оподаткування прогнозується приблизно на рівні 0,13% ВВП 2023 року за оцінки дефіциту бюджету у 21,6% ВВП.
“Ми також продовжуємо працювати над ширшим дизайном податкової політики та заходами щодо побудови сучасної системи адміністрування доходів (зокрема включаючи обмеження можливості ухилення від оподаткування ПДФО через використання спрощеного режиму оподаткування платниками податків ІІІ групи), що допоможе нам досягти цілей у післявоєнний період”, – наголошується у меморандумі, який цитує “Інтерфакс-Україна”.
Як інформувала KВ, напередодні прем’єр-міністр Денис Шмигаль озвучив дані про те, що від початку війни Україна отримала від міжнародної спільноти 30 млрд доларів прямої бюджетної підтримки. Третина – це кошти Сполучених Штатів Америки, ще третина – гроші з країн Європейського Союзу. В українському уряді, сподіваються, що допомога не припинятиметься, а на кожний російський удар по українській інфраструктурі світ відповідатиме новини санкціями.
Читайте: Дефіцит держбюджету-2023 без міжнародних донорів не покрити, – Шмигаль
Фото: з відкритих джерел