Київська міська військова адміністрація (КМВА) повідомляє, що під час відключень світла почала зростати кількість вибухів в квартирах через неправильне використання газових пальників, призначених для застосування на відкритому повітрі. КМВА наводить ряд порад як вберегти себе та оточуючих від біди через неправильне використання пальників.
Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби КМВА.
“Під час відключень світла почала зростати кількість вибухів в квартирах! Одна з причин – неправильне використання газових пальників, призначених для застосування на відкритому повітрі. Туристичні газові пальники не розраховані на тривале горіння та приготування їжі у великому посуді!”, – йдеться в повідомленні.
В КМВА зазначають, що тривале горіння може призвести до перегріву та вибуху балона. Великий посуд нагрівається та поширює тепло на балон, через що він може вибухнути.
Також в адміністрації закликають дотримуватися правил безпеки, щоб не наробити біди:
-
забезпечити вентиляцію у приміщенні, де використовується пальник (наприклад, можна відкрити вікно на провітрювання);
-
не залишайте газовий пальник без нагляду навіть на декілька хвилин;
-
полумʼя може згаснути внаслідок протягу або витоку рідини на конфорку;
-
від’єднуйте балон від туристичної плитки після приготування;
-
зберігайте його в темному місці за кімнатної температури;
-
не використовуйте пальник для тривалого приготування їжі;
-
тільки для підігріву води або порції їжі в невеликому посуді;
-
якщо під час користування пальником ви ставите його на електричну плиту, перевірте, чи вона вимкнена. Приберіть пальник із плити, як тільки закінчили ним користуватись;
-
не зберігайте балон на холодному балконі.
Нагадаємо, 27 грудня, на кухні однієї із квартир 16-ти поверхового житлового будинку у Дніпровському районі Києва стався вибух газового балончика. Послідуючого горіння не виникло, але внаслідок вибуху постраждала 17-річна дівчина.
Фото: Укрінформ