Командувач Сил ТРО Галушкін закликав добровольців в деяких регіонах здати зброю в місця зберігання

Командувач Сил ТРО Галушкін закликав добровольців в деяких регіонах здати зброю в місця зберігання

В регіонах, які звільнені від московитів (Київщина, Чернігівщина, Житомирщина, Сумщина), учасникам сил територіальної оборони (ТрО) та добровольчих формувань тергромад треба здати на зберігання зброю та долучитися до відновлення зруйнованих та пошкоджених окупантами населених пунктів, відродження економіки та мирного життя.


Про це, як стало відомо KВ, на Facebook-сторінці ТрО ЗСУ повідомив Командувач Сил ТрО ЗСУ, бригадний генерал Юрій Галушкін.


Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


Юрій Галушкін подякував всім добровольцям, хто з початком російської агресії росії проти України вступили в ТрО та добровольчі формування тергромад (ДФТГ) та закликав добровольців в регіонах, звільнених від московитів здати зброю до місць зберігання.


“Зі зброєю в руках ви звільняли північ України від російських окупантів іі зараз воюєте за півдні та сході України… Частина наших регіонів звільнена від окупантів і там не ведуться бойові дії. На цих територіях потрібно виконувати завдання, пов’язані з відбудовою наших міст та сіл, відновлювати економіку, повертатися до роботи. Саме тому у цих регіонах час зосередити зброю у визначених місцях зберігання. Ви будете доглядати її, брати на тренування та за потреби отримувати для виконання завдань. Ми будемо тримати порох сухим. Належне зберігання зброї дуже важливе, щоб у критичний момент нею можна було швидко скористатися і застосувати проти нашого ворога – російських військ”, – наголосив Командувач Сил ТрО ЗСУ.


Зазначимо, сьогодні від московитів звільнені Київщина, Житомирщина, Чернігівщина та Сумщина. 


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм


Оскільки Київ не перебував під окупацією рашистів, незрозуміло, чи стосується звернення бригадного генералу сил київської ТрО. В столиці станом на 26 лютого, за словами міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, в Києві було роздано 25 тис. автоматів і близько 10 млн патронів, гранат та РПГ.


Роздача зброї в Києві, 25 лютого 2022 року, Youtube УАВЗ


Нагадаємо, 15 травня Верховна Рада прийняла закон №2121-IX, яким розширено коло осіб віднесених до числа учасників бойових дій та до осіб з інвалідністю внаслідок війни. Відповідний статус матимуть:

  • добровольці Сил ТрО ЗСУ;

  • особи зі складу добровольчого формування територіальної громади;

  • особи зі складу громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону;

  • особи, які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, внаслідок військової агресії рф проти України.


За даними Міністерства у справах ветеранів, Міжвідомча комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера і деяких інших категорій осіб відповідно до закону “Про  статус  ветеранів  війни,  гарантії  їх  соціального  захисту” відновить свою роботу після припинення або скасування воєнного стану в Україні, згідно з рішенням Уряду.


Після набуття добровольцями тероборони, утвореної територіальною громадою, відповідного правового статусу (учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни) або ж, у разі їх загибелі, членами їхніх сімей статусу члена сім’ї загиблого (померлого) захисника і захисниці України, їм надаватимуться наступні пільги.


Назва категорії пільговика/вид пільги

Учасники бойових дій

Особи з інвалідністю внаслідок війни

Члени сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни

1

Безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування

Один раз на рік

щороку/один раз на два роки одержувати грошову компенсацію

Один раз на два роки

2

Знижка плати за користування житлово-комунальними послугами в межах норм споживання

75%

100%

50%

3

Безоплатний проїзд

міським, приміським та міжміським (один раз на два роки) транспортом

міським, приміським та міжміським (І-ІІ гр.–один раз на рік, ІІІ гр.–один раз на два роки) транспортом

4

Знижка вартості палива, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення

75%

100%

50%

5

Абонементна плата 50 відсотків від затверджених тарифів/встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів

50%/70%

50%/100%

50%/70%

Читайте: Як придбати зброю у Києві

Фото: Reuters

КиївВлада

Автор:
Олександр Кравченко
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4