Комісія з журналістської етики (КЖЕ) висловила публічний осуд онлайн-виданням “Київщина 24/7” і “Хроніки Обухова” через плагіат матеріалів, авторство яких належить “КиївВладі”.
Про це КВ дізналася з відповідної заяви КЖЕ, на яку звернуло увагу профільне видання “Детектор медіа”.
“Оскільки онлайн-медіа «Київщина 24/7» та «Хроніки Обухова» не дотрималися своїх обов’язків при передруку новинних матеріалів чи створенні власних матеріалів на базі попередньо оприлюднених, Комісія вбачає у їх діяльності порушення вимог Кодексу етики українського журналіста. Такі порушення є систематичними, несумісними з журналістською етикою, та потребують негайного усунення в інтересах як аудиторії медіа, так і чесної конкуренції на медійному ринку”, – сказано в заякі КЖЕ.
Комісія вважає, що “онлайн-медіа «Київщина 24/7» та «Хроніки Обухова» припустилися порушення пункту 14 Кодексу етики українського журналіста при створенні власних новинних матеріалів на основі матеріалів онлайн-медіа «Київвлада». З огляду на систематичність порушень, Комісія висловлює обом онлайн-медіа публічний осуд”.
27 березня 2024 року Комісія отримала скаргу від КВ на дії трьох видань: “Київщина 24/7”, “Хроніки Обухова” та “Погляд”, бо ті видання передрукували наші редакційні матеріали. А плагіат (себто відтворення матеріалів без посилання на їх джерело) порушує вимоги пунктів 14 та 19 Кодексу етики українського журналіста, зокрема, що стосується плагіату, який несумісний із званням журналіста.
15 квітня Комісія звернулася до редакцій згаданих онлайн-медіа з проханням прокоментувати закиди й відповісти на аргументи: “З-поміж трьох медіа відповідь надійшла тільки від редакції “Погляду”, яка визнала помилку. Видання також повідомило, що провело роботу з редактором новинної стрічки щодо етики цитування та рерайту, а також додатково проведе тренінги з редакцією щодо роботи з відкритими даними, зокрема в системі «Prozorro»”, – пише “ДМ”.
У Комісії ж вкотре наголосили, що “медіа не можуть вдаватися до плагіату за жодних обставин, оскільки така практика є проявом нечесної конкуренції, нівелює репутаційні здобутки видання і знищує суспільну довіру до його матеріалів у майбутньому”.
Фото: “Світ знань”
Олексій Ігнатьєв