Комітет Верховної Ради (ВР) з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування під головуванням Андрія Клочка (на фото) вкотре не вніс законопроект щодо статусу депутатів із заборонених судом партій на порядок денний. Урядовий законопроект, що пропонує позбавляти мандату обраних від заборонених партій депутатів місцевих рад, не потрапляє в сесійну залу через відсутність висновку профільного комітету, очолюваного Клочком.
Про це KВ стало відомо з допису на Facebook-сторінці нардепа-мажоритарника Олега Дунди (фракція “Слуга народу”; 91 округ Київщини: Фастів, Фастівський район, колишній Макарівський район та частина колишнього Києво-Святошинського району)
“Засідання Комітету держвлади, місцсамоврядування, регрозвитку та містобудування, на якому мали б розглядати законопроект про позбавлення мандатів місцевих депутатів від заборонених партій, які кликали війну на українську землю №7476 знову зірване”, – повідомив Дунда.
За його словами, утримались щодо включення питання в порядок денний комітету (фактично проти):
-
Андрій Клочко (голова комітету, “Слуга народу”);
-
Дмитро Ісаєнко (“ОПЗЖ”);
-
Володимир Кальцев (“ОПЗЖ”);
-
Віталій Войцехівський (“Слуга народу”);
-
Олександр Літвінов (“Слуга народу”);
-
Володимир Іванов (“Слуга народу”);
-
Яценко Антон (позафракційний).
Також залишили засідання комітету та зірвали кворум:
-
Дмитро Ісаєнко (“ОПЗЖ”);
-
Дмитро Гурін (“Слуга народу”, група Розумкова);
-
Олександр Літвінов (“Слуга народу”);
-
Віталій Войцехівський (“Слуга народу”);
-
Антон Яценко (позафракційний);
-
Володимир Кальцев (ОПЗЖ);
-
Володимир Іванов (“Слуга народу”);
-
Олена Шуляк (“Слуга народу”);
-
Анна Бондар (“Слуга народу”, група Розумкова).
“Завдяки таким діям, зокрема моїм колегам, сотні колаборантів із “ОПЗЖ” та інщих заборонених партій продовжують завдавати шкоди державі по всій Україні та українському народові”, – додав Дунда.
Варто зазначити, що це вже не вперше коли комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування переносить розгляд даного законопроекту.
Нагадаємо, в Україні заборонена діяльність вже 12 проросійських політсил. Частина з них оскаржує рішення суду першої інстанції в апеляціях. Верховний Суд остаточно заборонив ОПЗЖ, Партію Шарія, партію “Соціалісти”, партію Наталії Вітренко ПСПУ ьа “Успішну Україну” екс-міністра доходів і зборів Януковича Олександра Клименка.
Як інформувала KВ, 18 травня 2022 року набув чинності прийнятий 5 травня ц.р. закон №2243-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони політичних партій”.
17 червня ц.р. на засіданні Кабінету міністрів під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля було затверджено, а 20 липня – внесено у ВР законопроект №7476 “Про внесення змін до деяких законів України щодо наслідків ухвалення судом рішення про заборону політичної партії для статусу депутатів місцевих рад”.
Згідно проекту закону, однією з підстав дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради пропонується вважати набрання законної сили рішенням суду про заборону діяльності політичної партії, від якої він висувався та був обраний, а також його входження до депутатської фракції місцевої організації такої політичної партії (у таких випадках заміщення депутата не здійснюється, а відповідний депутатський мандат залишається вакантним).
Читайте: Кабмін пропонує достроково припиняти повноваження місцевих депутатів від заборонених партій
Фото: LB.UA