Верховна Рада (ВР) відклала розгляд у другому читанні законопроекту скандально відомої голови парламентського комітету з питань соціальної політики Галини Третьякової (на фото). Третьякова пропонує запровадити те, що профспілки й інші критики називають дискримінаційними нормами по відношенню до найманих працівників. Експерти кажуть, що проект закону міг не набрати необхідної кількості голосів, тож його розгляд перенесли.
Про це KВ стало відомо з допису на Фейсбуці експерта з питань соціальної політики, екс-нардепа (VI, VII скликання, фракція ВО “Батьківщина”) Андрія Павловського.
“Як стало відомо з Верховної Ради, антинародний антиєвропейський законопроект Третьякової № 5371 (“Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність”- KВ), що позбавляє українців трудових прав, сьогодні знято з розгляду, ніби-то у слуг не вистачає голосів…”, – запостив Павловський.
Колишній парламентарій напередодні висловив думку, що згаданий ним законопроект вельми шкідливий, і пояснив чому: “Він фактично скасовує обов’язковість норм трудового права для всіх, хто працює на приватних підприємствах менше ніж з 250 працюючими”.
Павловський уточнив, що має на увазі норми законопроекту про скасування 40-годинного робочого тижня (“може допускатися робота будь-якої тривалості”), спрощення звільнень, “знищення профспілкового імунітету” (для звільнення та надурочних робіт не потрібна згода профспілки), “легалізація штрафів та заборони на лікарняні” (трудовий договір зможе передбачати додаткові види відповідальності працівника та відпрацювання часу хвороби), “безвідповідальність роботодавця за безпеку праці” (трудовими договорами можуть встановлюватись виключання із встановлених законодавством стандартів безпеки праці) тощо.
“Ці норми спрямовані на ерозію трудових прав як таких, що вигідно насамперед великим корпораціям олігархії, які вже давно навчилися фіктивно дробити себе на багато нібито “малих і середніх” підприємств та підприємців”, – зауважив експерт.
Як інформувала KВ, раніше профспілки виступили проти ухвалення в цілому цього законопроекту.
На думку профспілкових діячів, норми запропонованого закону розбалансовують інтереси сторін трудових відносин роботодавця та працівників малого і середнього підприємництва. Мовляв, працівники у разі ухвалення закону можуть постраждати через формалізацію можливостей для абсолютного диктату роботодавця по відношенню до працівника.
Читайте: Законопроєкт Галини Третьякової №5371 заважає вступу України до ЄС
Фото: Цензор.НЕТ