Відзавтра квитанції для зарахування готівки через термінали мають містити номер телефону платника, – НБУ

Відзавтра квитанції для зарахування готівки через термінали мають містити номер телефону платника, – НБУ

Національний банк України (НБУ) додав нові вимоги до надавачів платіжних послуг та їх комерційних агентів під час проведення ними операцій із внесення готівки, зокрема через програмно-технічні комплекси самообслуговування (ПТКС). 

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Національного банку України.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як йдеться в повідомленні пресслужби, з 1 серпня 2023 року додаються реквізити до квитанцій, які формуються під час здійснення готівкових операцій з використанням платіжних пристроїв, зокрема через ПТКС.

“Квитанції за результатами операцій із внесення готівки за допомогою ПТКС для її зарахування на рахунки додатково повинні містити номер мобільного телефону платника”, – наголосили у пресслужбі НБУ.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

У повідомленні зазначається, що у разі ініціювання операції з унесення готівки за допомогою ПТКС для її зарахування на рахунки платник під час здійснення такої операції має:

  • ввести номер свого мобільного телефону на екрані ПТКС;

  • отримати на цей номер одноразовий пароль (шляхом повідомлення або за допомогою телефонного дзвінка);

  • ввести на екрані ПТКС одноразовий пароль, що підтверджує згоду на виконання платіжної операції;

  • отримати квитанцію.

“Ці вимоги стосуються операцій із унесення готівки для її зарахування на рахунки за допомогою ПТКС”, – прокоментували у Нацбанку.

Також додали, що нові вимоги не поширюються на такі популярні платежі, як сплата комунальних платежів (квартплата та комунальні послуги, стаціонарний телефонний зв’язок, телебачення, електроенергія, газ, інтернет, охорона); оплата квитків для залізничних  перевезень (включаючи приміські); оплата проїзду в міському і приміському транспорті (включаючи оплату електронних квитків для проїзду в такому транспорті); оплата маршрутних пасажирських перевезень; поповнення проїзних і транспортних карт для проїзду в міському і приміському транспорті; сплата податків, штрафів, адміністративних послуг, зборів та інших платежів до бюджету.

Раніше KВ повідомила, що правління НБУ ухвалило рішення знизити облікову ставку з 25% до 22% із 28 липня 2023 року. Це рішення в НБУ пояснюють “стрімким” сповільненням інфляції та “стійкою” ситуацією на валютному ринку. Крім цього, Національний регулятор спрогнозував зростання внутрішнього валового продукту.

Читайте: Нацбанк знизив облікову ставку і поліпшив прогноз річної інфляції

Фото: Антикризовий медіа-центр 

КиївВлада

Автор:
Владислава Олійник
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4