Київрада затвердила програму охорони культурної спадщини Києва на 2025–2027 роки

Київрада затвердила програму охорони культурної спадщини Києва на 2025–2027 роки

Київська міська рада затвердила міську цільову програму «Охорона та збереження культурної спадщини м. Києва на 2025–2027 роки».

Про це КВ дізналася із повідомлення пресслужби Київської міської ради.

У відомстві запевнили, що затвердження програми допоможе зберегти унікальні історичні і культурні об’єкти Києва для майбутніх поколінь. 

“Крім того, завдяки реалізації програми ми зможемо підвищити обізнаність киян про культурну цінність міста та його історичну роль, а також створити сприятливі умови для туристичної привабливості Києва як центру культурної спадщини», – додали у Київраді.

Зазначається, що в основі нової міської цільової програми закладений системний підхід до збереження, реставрації та обліку культурних пам’яток столиці.

«Завдяки реалізації програми ми зможемо комплексно підходити до збереження, реставрації та обліку об’єктів культурної спадщини Києва. Цей комплексний підхід враховує сучасні виклики в збереженні історичних та культурних об’єктів, важливих для національної та місцевої ідентичності, та передбачає багаторівневу стратегію для їх охорони. Крім того, передбачає оновлення форм і підходів з використанням інтерактивних методів та урахуванням принципів безбар’єрності», – зазначили у Київській міській раді.

Крім того, серед основних завдань програми: інвентаризація та облік пам’яток, їхня реставрація та консервація, пристосування до сучасних вимог з дотриманням принципів безбар’єрності та пам’яткоохоронного законодавства, забезпечення охорони таким об’єктам.

У пресслужбі розповіли, що у межах програми у 2025 році планується відреставрувати 20 об’єктів культурної спадщини, у 2026-му – 14, у 2027-му – 11.

“Серед іншого, програма передбачає розробку науково-проєктної документації з визначення меж і режимів використання історичних ареалів Києва, що враховуватиметься при внесенні змін до генерального плану міста. Крім того, у програмі заклали реалізацію освітніх програм, спрямованих на підвищення обізнаності громадськості щодо важливості охорони культурної спадщини. А також – підтримку наукових досліджень, що сприятиме вивченню історичних та архітектурних об’єктів”, – підкреслили у пресслужбі.

Читайте: КМДА розробить екопаспорт заказника «Протасів Яр», щоб там не було забудов

Фото: з відкритих джерел 

КиївВлада

Владислава Олійник

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4