Київська міська рада (КМР) зробить лояльнішим Порядок відшкодування вартості незалежних джерел електроенергії. А саме – збільшить суми відшкодування, особливо для будинків великої поверховості.
Про це КВ дізналася з повідомлення на сайті КМР.
«Ідеться про те, щоб зробити ще лояльнішим Порядок відшкодування вартості незалежних джерел електричної енергії. А саме – збільшити максимальний поріг компенсації (для великих будинків – у кілька разів). І запровадити справедливу градацію: чим більші витрати будинку, тим більша гранична сума допомоги від міста. Адже більша поверховість житлового будинку, його площа, визначають і більшу потребу в енергоспоживанні. А значить – необхідне більш потужне обладнання для заміщення електроенергії під час відключень, – зазначив мер Києва. – Це те, на чому наголошували будинкові громади. Бо сьогодні місто компенсує 75% вартості обладнання, але максимальна сума допомоги – не більше 80 тис грн за одну одиницю обладнання. (Тобто йдеться про менш потужне обладнання). Ми ж пропонуємо збільшити максимально граничну суму залежно від поверховості будинку, щоб мешканці могли закуповувати більш потужне обладнання», – сказав мер столиці Віталій Кличко на початку засідання Київради 4 липня 2024 року.
За його словами, Порядком передбачається відшкодування 75% вартості придбаних незалежних джерел електричної енергії але не більше: 100 тис грн для будинків до 6 поверхів (включно); 200 тис грн для будинків від 7 до 16 поверхів (включно); 300 тис грн для будинків від 17 поверхів, а також для будинків з прибудованими, вбудованими, даховими котельнями.
«І підкреслю, удосконалений порядок відшкодування стосуватиметься не тільки ОСББ та ЖБК. А всіх багатоповерхових будинків столиці, де таке рішення ухвалять мешканці. Переконаний, удосконалена програма працюватиме ще ефективніше. І ще більше київських будинків стануть стійкішими в умовах енергодефіциту», – наголосив Кличко.
Мер Києва нагадав, що сьогодні в столиці діють програми для ОСББ та ЖБК, що дозволяють мешканцям встановлювати в будинку альтернативні джерела живлення або різне енергоефективне обладнання. При встановленні незалежних джерел енергії бюджет міста відшкодовує 75% вартості обладнання. Цей механізм працює від початку повномасштабного вторгнення. На сьогодні в столиці вже втілили понад 670 таких проектів.
Читайте: Засідання Київради 04.07.2024 року: онлайн-трансляція та порядок денний
Фото: КМР