Шість древніх каменів з відбитками давно вимерлих істот Київська митниця передала Національний науково-природничий музей НАН України. Ці цінності торік столичні митники вберегли від незаконного вивезення з України за кордон. Згодом, за рішенням суду їх було конфісковано в дохід держави, а за рішенням Експертно-фондової ради при Міністерстві культури України передано цьому музею.
Про це КВ дізналася з повідомлення Київської митниці.
Палеонтологічні цінності київські митники виявили в двох міжнародних поштових відправленнях. В обох випадках відправником був один й той самий мешканець Тернополя, а прямували вони до Таїланду та США.
“У посилці до США знаходилися три фосилії, які фахівці ідентифікували як плитки червоного пісковику з тулубними панцирами шести так званих «девонських риб» з невизначеними фрагментами. Дві ж фосилії, які прямували до Таїланду, виявилися цілими молюсками. Цілі зразки зустрічаються зрідка і мають унікальне наукове значення. Ще одна скам’янілість – це фрагмент панцира ракоскорпіона”, – сказано в повідомленні.
У повідомленні вказується, що вік цих палеонтологічних зразків коливається в межах 408-430 млн років. Походженням вони з Поділля, басейну річки Дністер.
Це вперше митниця в арсеналі мала настільки древні палеонтологічні цінності для передачі музею.
Фото: Київська митниця
Оксана Олійникова








