Молодий лікар з Броварів Василь Крайовий прийняв для себе рішення на період боротьби з COVID-19 влаштуватися за сумісництвом на роботу в свою місцеву державну лікарню. До таких дій він закликає і інших лікарів, які працюють у приватних клініках. Це, на його думку, може стати суттєвою допомогою не тільки колегам з державних лікарень, а й людям, які потребуватимуть медичної допомоги під час пандемії.
Про це KV стало відомо з повідомлення Василя Крайового на його сторінці в Фейсбук.
“Зараз люди бояться, не стільки відсутності специфічного лікування COVID-19 та можливо недостатньої кількості апаратури, а того, що на цій апаратурі не буде кому працювати. Паніка доходить до того, що люди вже навіть готові апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) собі купувати. Але ж просто від апарату толку небагато без лікарів, які на них будуть працювати… За прогнозами, під час пандемії кожен п‘ятий медпрацівник, з тих, хто надаватиме допомогу потерпілим, захворіє. І надавати допомогу людям просто не вистачатиме рук. Тому я прийняв для себе таке рішення: на період боротьби з COVID-19 я додатково влаштовуюсь на роботу в свою місцеву державну лікарню. Надіюсь, що мої знання та вміння згодяться в цей непростий час”, – написав Василь Крайовий.
Також він закликав своїх колег – лікарів-анестезіологів, які працюють в приватних клініках, приєднуватися до його ініціативи.
“Друзі, не лишайтеся осторонь тієї проблеми, яка може зачепити нас усіх! Для вас якихось 0.5 ставки в державній лікарні – це усього 3 добових чергування, але це вже значна допомога для тих лікарів, які там працюють. Це дасть їм можливість перевести подих хоч на день. І це буде допомога людям, серед яких можуть бути ваші рідні та друзі… Наша щоденна робота полягає у запобіганні виникнення катастрофи, а зараз катастрофа вже відбувається. І, якщо не ми, то хто? Без нас буде важко. Приєднуйтесь!” – резюмував Василь Крайовий.
Нагадаємо, українська інноваційна компанія Revel Laboratory перевела роботу всіх своїх 3D-принтерів на друк клапанів для апаратів штучної вентиляції легенів (АІВЛ) у зв’язку з їх нестачею на тлі бурхливої епідемії коронавируса в світі. Даний клапан дозволяє приєднувати відразу 2 пацієнтів на один апарат штучної вентиляції легенів. Інноваційна компанія просить лікарні, які відчувають перебої з поставками клапанів або необхідність в додаткових поставках, зв’язуватися з ними.
Фото: Фейсбук Василя Крайового