У гімназіях та ліцеях Ірпінської громади нараховується 10778 учнів, 8805 з яких навчатимуться очно. Решта діток навчатимуться дистанційно або на сімейній чи екстернатній формі навчання. Цього року ірпінські школи працюватимуть за змішаною формою навчання. Графік та розклад уроків визначається окремо у кожній зі шкіл, в залежності від кількості учнів та місткості укриттів.
Про це, як передає KВ, у своєму Facebook розповів перший заступник Ірпінського міського голови Андрій Кравчук.
“Команда Ірпінської міськради робить все можливе для відбудови освіти в громаді. Після деокупації Ірпеня відбудова постраждалої освітньої інфраструктури стала одним із головних пріоритетів у роботі команди Ірпінської міської ради та українських і міжнародних партнерів міста. У серпні цього року ми відкрили дитсадок “Рута”. Це стало можливим завдяки підтримці Уряду Литви: 3,43 млн євро – їхній внесок у відбудову ірпінської освіти. Завдяки азербайджанській компанії “SOCAR” минулого року було відбудовано, а цього року вже завершується утеплення ліцею “Лінгвіст”, – зазначив Андрій Кравчук.
Також Кравчук додав, що у вересні планується відкриття ліцею №3 – він зазнав найбільших руйнувань у результаті російської агресії.
“Ірпінська громада висловлює вдячність за допомогу UNICEF та громадським організаціям “Епіцентр – дітям” і “Жовто-блакитні крила”. Відбудова цього ліцею – на фінішній прямій. Вагомий внесок у відбудову та добудову дитсадка “Червона калина” (раніше “Віночок”) зробило португальське місто Кашкайш, перерахувавши 500 000 євро. Відкриття заплановано на жовтень цього року. Цьогоріч планується початок відбудови ДЮСШ. Держава вже виділила 100 мільйонів гривень на відбудову. Це – символ спортивної інфраструктури міста. Вихованці дитячо-юнацької спортивної школи показували і продовжують показувати високий рівень майстерності на міжнародному рівні”, – наголосив перший заступник мера Ірпеня.
Він запевнив, що у новому освітньому сезоні стоять й інші серйозні завдання.
“Це – створення нової системи оплати праці та умов роботи вчителів шкіл і вихователів дитячих садочків – так ми залучимо кращі кадри з різних регіонів України. Це – формування освітнього досвіду, що базується на розвитку досліджень – для цього ставка буде зроблена на відкриття шкільних лабораторій із залученням коштів меценатів. Це – робота в напрямку організації маршруту для підвезення учнів до закладів освіти – завдання нелегке, але можливість активно вивчається”.
Андрій Кравчук подякував за підтримку відродження освіти Ірпінської громади кожному українському та міжнародному партнеру.
“Це стало можливим завдяки чіткій та злагодженій роботі команди на чолі з Олександром Маркушиним та Володимиром Карплюком. Дякую заступниці Ірпінського міського голови Юлії Устич та начальнику управління освіти і науки Ірпінської міської ради Олегу Білорусу за невтомну щоденну роботу. Вдячний кожному проєктанту, будівельнику, архітектору і всім, хто своїми руками відбудовує освіту в Ірпені. І найбільший мій уклін – кожному вчителю і вчительці, вихователю і виховательці, кожному працівникові шкіл та дитсадків Ірпінської громади. На вас тримається можливість нашим дітям здобувати знання. Вітаю з Днем знань та початком навчального року і бажаю учням високих результатів у навчанні”, – резюмував він.
Читайте: У Києві під час навчання дітей у школах громадянам пропонуватимуть альтернативні укриття, – КМВА