Майже всі переселенці збираються залишитися у Києві назавжди, – соціологія КМДА

Майже всі переселенці збираються залишитися у Києві назавжди, - соціологія КМДА

За результатами дослідження, проведеним благодійним фондом «Рокада» спільно з КМДА, 87% внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які наразі проживають у Києві, планують залишитися у столиці, тоді як лише 3% розглядають можливість повернення додому після завершення бойових дій. 

Про це КВ дізналася із повідомлення пресслужби КМДА.

У КМДА зазначили, що Київ приваблює ВПО своїми послугами, забезпечуючи рівні права для внутрішньо переміщених осіб та місцевих мешканців.

«Послуги для ВПО, наявні в Києві, є привабливими для них, що підтверджується рішенням понад 87% опитаних залишатися тут. Київ забезпечує рівні права для ВПО та киян у медичній сфері, соціальних виплатах, безоплатному проїзді для пільгових категорій тощо. А освіта, до слова, надає дітям зі статусом ВПО першочергове право на зарахування до садочків та шкіл. Зараз їх у Києві навчається майже 28 тисяч», – повідомили у КМДА.

Опитування показало, що 75% ВПО належать до вікової категорії 18–60 років, тоді як 23% – старші за 60. Найбільше переселенців прибуло з Донецької (52%), Херсонської (21%) та Луганської (12,6%) областей.

Попри прагнення залишитися в Києві, переселенці стикаються з рядом викликів, зокрема фінансових. Так, 34% змушені економити на їжі, а 33% мають кошти лише на базові потреби. Фінансової підтримки потребують 84% опитаних, а 70% розраховують на гуманітарну допомогу. Щодо працевлаштування, 64% ВПО мають роботу, проте кожен десятий стикався з відмовою через свій статус.

Основною статтею витрат для більшості переселенців залишається оренда житла – 82% опитаних винаймають житло, що складає значну частину витрат для 90% з них.

«Великою потребою, яка без законодавчих змін не може бути закрита Києвом самостійно, є житло, адже загальна черга в столиці сягнула 70 тисяч родин. Також є суттєві прогалини в комунікації з внутрішньо переміщеними особами, оскільки багато з них просто не знають про можливості, які надає їм Київ. За підсумками наради ми домовились про налагодження співпраці через організації громад тимчасово окупованих територій і територій, на яких ведуться бойові дії. Зокрема, на базі майбутнього хабу для ВПО», – зазначила Марина Хонда.

Крім того, Київ звернувся до Офісу Ради Європи в Україні з проханням оцінити міські цільові програми для ВПО та розробити рекомендації для їх покращення.

Читайте: На Київщині понад 30 тисяч сімей ВПО отримали допомогу на 126 млн гривень у жовтні

Фото: з відкритих джерел 

КиївВлада

Владислава Олійник

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Конфіскація російських активів, репарації надрами, FATF і новий Нюрнберг
Конфіскація російських активів, репарації надрами, FATF і новий Нюрнберг
12:00 “Як повернути в Україну заблоковані російські гроші” – цю складну задачу фахівці обговорювали на відповідному круглому столі. В цій задачі виявилось декілька важливих…
Розпили і сепаратизм: Нацполіція розслідує діяльність “вірного” підрядника “Київводоканалу” і “Київтеплоенерго”
Розпили і сепаратизм: Нацполіція розслідує діяльність “вірного” підрядника “Київводоканалу” і “Київтеплоенерго”
09:00 Посадовці КП “Київтеплоенерго” і ПрАТ “Акціонерна компанія “Київводоканал” не залишають правоохоронні органи без роботи. Так, наразі Нацполіція розслідує чергові факти можливих “бюджетних розпилів”…
Нові гравці: “Спецжитлофонд” обрав підрядників для зведення ЖК на вулиці Качалова за 1 млрд гривень
Нові гравці: “Спецжитлофонд” обрав підрядників для зведення ЖК на вулиці Качалова за 1 млрд гривень
09:00 КП “Спецжитлофонд” за 1 млрд бюджетних гривень замовило продовження будівництва житлового комплексу (ЖК) на вул. Качалова, 40, який давно зводять там на місці…
Banner
QlU7mDx4