Виконавчий комітет Білоцерківської міської ради закупив дизельне пальне та бензин на загальну суму в 5 млн 274 тис. гривень у підприємства “Глобал Сейл”, що є багаторічним постачальником пального для комунального підприємства Київської міськради “Київпастранс”. При цьому, ціна закупки пального у “Глобал Сейл” Білою Церквою відповідає роздрібній торгівлі, а не оптовому ринку.
Про це KВ стало відомо з повідомлень системи публічних закупівель ProZorro.
Згідно повідомлення від 23 вересня 2022 року, по договору від 15 вересня ц.р. між виконкомом в особі Білоцерківського міського голови Геннадія Дикого та ТОВ “Глобал Сейл” мерією була здійснена “закупівля без використання електронної системи” 73 800 літрів дизельного пального “Євро-5” по ціні 53 гривні за літр пального (з урахуванням ПДВ). Загальна сума договору – 3 млн 911 тис. 400 гривень. Згідно звіту про згаданий договір, пальне має бути поставлене замовнику до 21 листопада ц.р.
За іншим повідомленням на сайті ProZorro, теж від 23 вересня, Білоцерківський виконком закупив у згаданого товариства з обмеженою відповідальністю 27800 літрів бензину марки “А-95” по ціні 49 гривень за літр. Загальна сума договору – 1 млн 362 тис. 200 гривень.
Зазначимо, що в обох випадках ціна пального за літр є ринковою, але для роздрібного, а не для гуртового ринку.
На сайті ProZorro зазначається, що обидві закупівлі була проведена згідно урядової постанови №169, що стосується здійснення оборонних та публічних закупівель в умовах воєнного стану – в окремих випадках дозволяє робити закупки без торгів.
За даними аналітичної системи YouControl, ТОВ “Глобал Сейл”, у якої влада Білої Церкви купує пальне, має стосунок до групи КЛО. Серед основних напрямків діяльності цієї групи компаній – торгівля паливом.
Головний актив групи КЛО – мережа АЗС KLO, яка налічує 62 АЗК з власними ресторанами, магазинами, кафе, мийками у Києві, Київській, Житомирській, Чернігівській областях. Ключові особи групи – Олександр Кац, Ігор Чернявський та Вячеслав Стешенко.
Як інформувала KВ, упродовж років “Глобал Сейл” – постійний поставник палива для КП “Київпастранс”.
Нагадаємо, 23 вересня 2022 року НАБУ та САП повідомили міському голові Білої Церкви про підозру у завданні понад 8,7 млн грн збитків територіальній громаді. Йдеться про купівлю недобудови коштом місцевого бюджету за завищеною ціною.
Наступного дня Геннадій Дикий пояснив, що йдеться про справу щодо купівлі в 2018 році приміщення для Центру надання адміністративних послуг будівлі у центрі міста. Приміщення було придбано за 24 млн гривень. За словами Дикого, це було дешевше, ніж будувати споруду “з нуля”.
Читайте: ВАКС обрав запобіжний захід меру Білої Церкви у вигляді особистої поруки
Фото: з відкритих джерел