В країні спостерігається тенденція масової еміграції сільського населення через брак роботи та умов для ведення бізнесу. І сьогодні ВО “Свобода” вбачає своїм головним завданням – зберегти села від зникнення з мапи України та надати можливість розвиватися. І перший крок до вирішення проблеми – надати селянам вільний доступ до спадкової та орендованої землі.
Про це KV розповів в інтерв’ю голова Згурівської районної ради, член ВО “Свобода” Степан Кузьмич.
“Свобода” має багаж досвіду довжиною у 25 років існування партії й послідовна у своїх діях. Свободівці мають значні результати роботи при владі. Вона обстоює права селян, їхнє право на землю. Згурівський район селом розпочинається й ним закінчується. І сьогодні завдання “Свободи” – зберегти дрібні села і викорінити ситуацію, коли пан – спроможний, а село – ні. Де дітей возять до сусідніх сел, бо закрили школу. Так, громади – це крок уперед, вони стануть розпорядниками коштів. Але, якщо не буде доступу до землі – не буде розвитку і в громаді”, – розповів голова райради Кузьмич.
Читайте: Степан Кузьмич: “Позиція “Свободи” – єдиним і ефективним покупцем землі має стати держава”
За його словами, сьогодні спостерігається тенденція вимирання сіл. Селяни масово виїздять за кордон через брак роботи та умов для ведення бізнесу.
“Молодь не може стати господарем на своїй землі, адже дідівський пай передано в оренду на 25 років, а то й більше. Це вже не проблема – це трагедія. З цим питанням планую звертатися до народної депутатки від ВО “Свободи” Оксани Савчук. Мета – зареєструвати законопроєкт, який би відкрив доступ селянину до землі, яка перебуває в оренді. Селянин мусить одержати можливість працювати на своїй же землі. Лише тоді село відродиться”, – впевнений він.
Як він зауважив, цим законопроєктом мають бути передбачені умови, що при створенні юридичної особи фермерського господарства чи сімейної ферми, законодавець міг за 2–3 роки розірвати договір оренди.
Нагадаємо, ринок землі стартує вже у жовтні 2020 року. Проте вільного та масового продажу в столичному регіоні не очікують – вся земля під орендою на 25-49 років. Змінити ситуацію і вплинути на розвиток сільського господарства зможе лише обнулення договорів оренди. Проте за умови, що єдиним покупцем землі стане саме держава.
Читайте: Вільний ринок землі запрацює лише після обнулення договорів оренди, – свободівець Кузьмич
Фото: 4.bp.blogspot.com