Метро на Виноградар: справу про стягнення з “Київметробуду” 139 млн грн поновлять

Метро на Виноградар: справу про стягнення з “Київметробуду” 139 млн грн поновлять

Київська прокуратура довела недоцільність експертизи у справі привласнення генеральним підрядником 139 мільйонів гривень під час будівництва метро на Виноградар. Як встановили правоохоронці, будівельна компанія АТ “Київметробуд” використала не за цільовим призначенням кошти, які були виділені з місцевого бюджету на будівництво нових станцій метро Сирецько-Печерської лінії. Справу, яку затягують вже понад два роки, поновлять у суді.

Про це KВ стало відомо з повідомлення Київської міської прокуратури.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Повідомляється, що Київська міська прокуратура звернулася до суду з позовною заявою про стягнення з генпідрядника безпідставно отриманого прибутку у сумі 139 млн грн.

“Суди першої та апеляційної інстанцій задовольнили позов. Однак постановою Верховного Суду вказані судові рішення скасовано та направлено справу на новий розгляд до суду першої інстанції”, – йдеться у повідомленні.

У подальшому Господарський суд міста Києва за клопотанням відповідача (АТ “Київметробуд”) призначив судову-економічну експертизу та зупинив провадження у справі.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Саме це рішення столична прокуратура оскаржила в апеляційному порядку з метою недопущення затягування судового процесу, який триває вже понад 2 роки.

Північний апеляційний господарський суд підтримав позицію прокурора, скасував ухвалу про призначення судово-економічної експертизи та скерував справу для розгляду по суті до суду першої інстанції.

Раніше KВ писала, що п’ятирічна епопея із будівництвом АТ “Київметробуд” метро на Виноградар дійшла до свого завершення – договір ціною майже 6 млрд гривень розірвано за ініціативою КП “Київський метрополітен” через недотримання термінів робіт. Що саме було побудовано ще треба буде встановити – оцінити і заактувати виконані роботи. Очевидно, що будівництво нових станцій метро в Києві тепер припиняється на невизначений термін – попереду коригування проєкту, перегляд ціни, пошук нового підрядника. Втім, численні скандали з прокладанням цієї гілки та відкриття низки кримінальних проваджень і так навряд чи залишили серед киян оптимістів.

Читайте: Приїхали: “Київський метрополітен” зупинив будівництво метро на Виноградар на невизначений термін

Нагадаємо, у листопаді 2019 року СБУ розпочало слідство за фактом можливого заволодіння бюджетними коштами при будівництві метро на Виноградар в особливо великих розмірах шляхом шахрайства. Правоохоронці тоді встановили, що АТ “Київметробуд” частину з 2,58 млрд гривень, отриманих від метрополітену на реалізацію цього проєкту, перерахували на рахунок відокремленого підрозділу, а ще частину – розмістили на депозиті та отримали з них понад 139 млн гривень відсотків. Втім, схоже, наразі розслідування в даному провадженні або не здійснюється, або здійснюється не надто активно: остання судова ухвала по цьому слідству датована 15 листопада 2022 року.

Читайте: Миллиардная афера: прокуратура расследует факты возможного мошенничества при строительстве метро на Виноградарь

З квітня 2021 року факти можливого привласнення бюджетних грошей на вказаному будівництві почало розслідувати Головне слідче управління Нацполіції України. У Нацполіції попередньо встановили, що частина отриманих генпідрядником (АТ “Київметробуд”) коштів на будівництво метро, за “ланцюжком” була виведена на компанії з ознаками фіктивності, а в подальшому – переведена в готівку та поділена між учасниками “схеми”. На думку слідчих, таку неправомірну вигоду могли отримати і посадовці КП “Київський метрополітен”, яке виступало замовником реалізації даного проєкту. 

Читайте: Вивести в готівку й поділити: як за бюджетні гроші будують метро на Виноградар

Разом з тим, столична прокуратура намагається в судовому порядку стягнути з АТ “Київметробуд” до міського бюджету близько 218 млн гривень. Мова йде саме про грошові кошти, які, на думку правоохоронців, ця компанія “неправомірно заробила”, поклавши частину отриманого від КП “Київський метрополітен” авансу на депозит в банку. 

Читайте: Прокуратура Києва намагається забрати 218 млн гривень у підрядника будівництва метро на Виноградар

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Автор:
Оксана Олійникова
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Banner
QlU7mDx4