“Ми максимально підготувалися” – керівниця мережі плазмацентрів “Біофарма-плазма” про запаси крові

“Ми максимально підготувалися” - керівниця мережі плазмацентрів “Біофарма-плазма” про запаси крові

Усі обласні центри крові мають відповідні запаси на два тижні, що пов’язано з обмеженими термінами придатності крові. Керівниця мережі плазмацентрів “Біофарма-плазма” Оксана Мулярчук наголошує, що за необхідності будуть запрошуватися постійній донори. Разом з тим, вже стало відомо, де у Києві будуть приймати кров для військових.

Як стало відомо KV, про це в інтерв’ю виданню “Дзеркало тижня” повідомила Директорка мережі плазмацентрів “Біофарма-плазма” Оксана Мулярчук.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

За її словами, наразі усі обласні центри крові мають відповідні запаси, які були створені раніше і які потрібно використовувати запаси.

“Для звичайного життя запас у кожному центрі крові складено на два тижні. Запаси розхідників — контейнери, в які набирається кров, та тест-системи, якими все це тестується, – на місяць за умов звичайного життя. У разі війни все це застосовуватиметься. У той же час, я дуже прошу всіх не бігти зараз масово в центри крові. Це нерозумно. Кров має обмежений термін придатності. Ми не знаємо, як надовго вся ця ситуація. Кров може псуватися. І потім її не буде, бо щодня у людини кров не візьмеш. Донору необхідно відновлення. Нині крові вистачає. І потім її треба буде багато. Потрібно буде, щоб потім приходили люди. Важливо, щоб ті, хто може бути донорами, залишалися на зв’язку. Якщо буде тривога, центри будуть їм дзвонити і запрошувати. Найголовніше, щоб люди були готові приходити”, – відзначила Оксана Мулярчук.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Також вона повідомила, що постійні донори крові будуть отримувати сповіщення про необхідність здати кров.

“Для звичайного часу запас робиться на два тижні. Для військового, коли потрібна буде велика кількість крові, цього вистачить на п’ять днів. Потрібно просто стежити за повідомленнями центрів крові. Центри крові зараз мають максимально скласти реєстри постійних донорів, які зможуть прийти. У наших плазмацентрах такі бази є. 90% наших донорів – постійні. За допомогою дзвінків, смс ми всіх повідомили, щоб вони чекали від нас запрошення, коли потрібно буде здати кров. Ми максимально підготувалися. У нас є контейнери. У нас є чимось тестувати. І це найголовніше”, – підкреслила Директорка мережі плазмацентрів “Біофарма-плазма”. 

З плазмою -проблем також немає, адже вона зберігається 36 місяців.

“Запасів плазми багато як у “Біофарми”, і у державних центрах крові. У Білій Церкві ми також виготовляємо препарат із плазми Альбумін. На наших складах є його запаси. І ми завжди готові постачати препарат туди, куди буде потрібно. Але знову ж таки, кров та альбумін — це препарати, які потребують холодового ланцюга. Тому просто так зараз їх вивозити на склади кудись неможливо. Ми вивозитимемо препарат у ті госпіталі, в яких буде велика кількість поранених. Машини, які зможуть це робити, маємо. Найголовніше – дотримуватися холодового ланцюга і мати логістику, розуміти як і куди вивозити”, розповіла Оксана Мулярчук.

Разом з тим, КНП “Київський міський центр крові“ повідомляє, де у столиці можна здати кров для військових: на правому березі – за адресами вул. Максима Берлинського, 12 та вул. Пимоненка, 8, а на лівому березі – вул. Запорожця, 26. Також, серед іншого, донорів крові шукають і в Одесі.

Читайте: Киевлян с оружием и экипировкой просят помочь патрульной полиции


Фото: “Дзеркало тижня”

КиевVласть

Автор:
Александр Глазунов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4