Міністерство фінансів очікує від Міністерства оборони та Генерального штабу інформації та рішень щодо мобілізації, зокрема, її масштабів і термінів, необхідних витрат, а також допускає необхідність пошуку нових внутрішніх джерел фінансування.
Про це KВ дізналася зі слів міністра фінансів України Сергія Марченка в етері “Business Breakfast” (Марченка цитує “Інтерфакс-Україна”.
“Я б дав можливість Генеральному штабу разом із Міноборони знайти підходи в цьому питанні та запропонувати рішення, як вони це бачать, як вони бачать оптимізацію видатків…Тому що я вже кілька разів вказував, що ми виснажили наш внутрішній потенціал для фінансування військових потреб, і просто штучно, умовно кажучи, збільшити на N-ту суму мільярдів гривень – не вийде так”, – сказав Марченко.
“Ми не виключаємо, що нам доведеться шукати додаткових внутрішніх джерел фінансування… Точно можу сказати, з огляду на те, як зараз складається ситуація, на перший квартал додаткової потреби не буде…”, – додав міністр.
Марченко вказав, збільшення фінансування на 500 млрд гривень на мобілізацію додатково 500 тис. людей є доволі коректними розрахунками, але наголосив, що є багато чинників, які впливають на ці розрахунки, зокрема, строки мобілізації та демобілізації, забезпечення підрозділів.
Як інформувала KВ, зі слів Президента України Володимира Зеленського стало відомо, що військові запропонували мобілізувати додатково 450-500 тис. людей. За словами Зеленського, сказаними на підсумковій пресконференції 2023 року, це посилення мобілізаційного плану коштуватиме 500 державному бюджету мільярдів гривень.
У свою чергу, Кабінет міністрів України вніс до Верховної Ради законопроект, яким пропонує знизити мобілізаційний вік з 27 до 25 років, а також суттєво обмежити права на відстрочку й запровадити різні санкції за ухилення військовозобов’язаних від мобілізації.
Фото: з відкритих джерел