Мінкульт неефективно використав 4,2 млрд гривень виділених на музеї, – Рахункова палата

Мінкульт неефективно використав 4,2 млрд гривень виділених на музеї, – Рахункова палата

Рахункова палата України опублікувала звіт, згідно з яким Міністерство культури у період з 2018 по 2022 рік неефективно використало 4,2 мільярда гривень, виділених держбюджетом на діяльність музеїв “Революції Гідності”, “Голодомору-геноциду” та інших. Нагадаємо, що з 4 червня 2020 року по 27 липня 2023 року Мінкульт очолював Олександр Ткаченко (на фото), який неодноразово піддавався критиці за використання бюджетних коштів у міністерстві під час війни. До Ткаченка Мінкульт очолював ексгендиректор СТБ (телеканал олігарха Віктора Пінчука) Володимир Бородянський, а до нього – актор Євген Нищук.

Про це KВ стало відомо зі звіту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених на заходи з реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам’яті.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно з документом, Мінкульт порушив бюджетне законодавство на загальну суму 3,08 мільярда гривень. Крім того, майже 209 млн грн, виділених із держбюджету, було використано непродуктивно та неекономно.

За результатами аудиту в Рахунковій палаті заявили, що через неефективне використання коштів будівлі музеїв перебувають у стані невизначеності щодо можливого завершення робіт.

“Як наслідок, такі об’єкти, як будівництво Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності, реконструкція будівлі Галузевого державного архіву Інституту національної пам’яті України, а також реконструкція I черги Меморіального комплексу пам’яті жертв Голодоморів в Україні з будівництвом II черги Національного музею “Меморіал жертв Голодомору” Меморіального комплексу пам’яті жертв Голодомору в Україні, не зважаючи на значні витрати бюджетних коштів, перебувають в стані невизначеності щодо можливого завершення робіт”, – йдеться у повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

У звіті також йдеться, що через несвоєчасне ухвалення управлінських рішень Мінкультом було неефективно використано 91 млн гривень, з яких 79,5 млн було витрачено через збільшення вартості будівництва комплексу пам’яті жертв Голодомору.

У Рахунковій палаті зазначили, що ще близько 320 млн гривень залишилися невикористаними через відсутність у Мінкульті контролю за дотриманням законодавства у бюджетному процесі.

Читайте: Мінкульт збирається перевірить мощі преподобних у Києво-Печерській Лаврі на достовірність

Як писала KВ, 20 липня 2023 року міністр культури України Олександр Ткаченко подав заяву про відставку прем’єр-міністру Денису Шмигалю. Олександр Ткаченко останнім часом піддавався критиці за використання бюджетних коштів у міністерстві під час війни. 27 липня Верховна Рада підтримала відставку міністра. “За” проголосував 321 нардеп.

Читайте: Рада підтримала відставку міністра культури Ткаченка

В зазначений в звіті Рахункової палати період до Ткаченка міністром культури був ексгендиректор СТБ Володимир Бородянський, а до нього – актор Євген Нищук, який від початку повномасшабного вторгнення російської федерації став до лав ЗСУ.

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Автор:
Оксана Олійникова
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
12:00 Військові дії у багатьох регіонах країни змусили фермерів шукати більш безпечні місця для ведення бізнесу. Аграрні підприємства, що релокуються, стають прикладом адаптації в…
Banner
QlU7mDx4