Міносвіти затвердило нову програму з українознавчим компонентом для учнів за кордоном

Міносвіти затвердило нову програму з українознавчим компонентом для учнів за кордоном

Міністерство освіти і науки (МОН) України затвердило типову освітню програму, яка передбачає вивчення предметів українознавчого компонента для дітей, які перебувають за кордоном і навчаються в місцевих школах. 

Про це KВ дізналася із повідомлення пресслужби Міністерства освіти і науки.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно повідомлення, Міністерство планує офіційно запровадити модель, за якою учні за кордоном зможуть складати для річного оцінювання тільки предмети українознавчого компонента й матимуть змогу вивчати їх дистанційно у спеціально визначених школах. 

За інші предмети, такі як математика, природничі науки тощо, українська школа виставлятиме оцінки відповідно до довідки із закордонної школи.

Як зазначив міністр освіти і науки Оксен Лісовий, на кінець минулого навчального року за кордоном перебували приблизно 500 тисяч українських дітей шкільного віку. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Ми розуміємо, що за кордоном діти, як правило, зобов’язані відвідувати місцеву школу. Тож навчання ще й в українському закладі може бути складним через подвійне навантаження для дитини”, – прокоментував Оксен Лісовий.

За словами міністра освіти і науки, щоб уникнути навантаження, але зберегти українським дітям зв’язок з рідною країною, було створено освітню програму, яка передбачає вивчення лише українського компонента — мови, літератури, історії та інших предметів, які не вивчають у закордонних школах.

“Наступним кроком буде ухвалення рішення про організацію такого навчання. Планується, що в різних регіонах України будуть визначені школи з класами дистанційного вивчення цих предметів”, – додав Оксен Лісовий.

Нагадаємо, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що у вибраних дистанційних школах в кожній області України запроваджують нову форму навчання за якою учні, які перебувають за кордоном, по декілька годин на тиждень вивчатимуть українську складову шкільної програми.

Читайте: Учні, які перебувають за кордоном, вивчатимуть український компонент шкільної програми, – Денис Шмигаль

Раніше KВ повідомила, що міністр освіти і науки Оксен Лісовий анонсував запуск у 2024-2025 навчальному році пілотного проєкту нової системи оплати праці для вчителів і директорів шкіл у 500 школах. 

Також, Міністерство освіти і науки прийняло рішення про продовження вступної кампанії до закладів професійної освіти до 1 жовтня 2023 року.

Читайте: Міносвіти продовжило вступну кампанію до закладів профосвіти до 1 жовтня

Фото: з відкритих джерел 

КиївВлада

Автор:
Владислава Олійник
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4