Міністерство освіти і науки (МОН) України затвердило типову освітню програму, яка передбачає вивчення предметів українознавчого компонента для дітей, які перебувають за кордоном і навчаються в місцевих школах.
Про це KВ дізналася із повідомлення пресслужби Міністерства освіти і науки.
Згідно повідомлення, Міністерство планує офіційно запровадити модель, за якою учні за кордоном зможуть складати для річного оцінювання тільки предмети українознавчого компонента й матимуть змогу вивчати їх дистанційно у спеціально визначених школах.
За інші предмети, такі як математика, природничі науки тощо, українська школа виставлятиме оцінки відповідно до довідки із закордонної школи.
Як зазначив міністр освіти і науки Оксен Лісовий, на кінець минулого навчального року за кордоном перебували приблизно 500 тисяч українських дітей шкільного віку.
“Ми розуміємо, що за кордоном діти, як правило, зобов’язані відвідувати місцеву школу. Тож навчання ще й в українському закладі може бути складним через подвійне навантаження для дитини”, – прокоментував Оксен Лісовий.
За словами міністра освіти і науки, щоб уникнути навантаження, але зберегти українським дітям зв’язок з рідною країною, було створено освітню програму, яка передбачає вивчення лише українського компонента — мови, літератури, історії та інших предметів, які не вивчають у закордонних школах.
“Наступним кроком буде ухвалення рішення про організацію такого навчання. Планується, що в різних регіонах України будуть визначені школи з класами дистанційного вивчення цих предметів”, – додав Оксен Лісовий.
Нагадаємо, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що у вибраних дистанційних школах в кожній області України запроваджують нову форму навчання за якою учні, які перебувають за кордоном, по декілька годин на тиждень вивчатимуть українську складову шкільної програми.
Раніше KВ повідомила, що міністр освіти і науки Оксен Лісовий анонсував запуск у 2024-2025 навчальному році пілотного проєкту нової системи оплати праці для вчителів і директорів шкіл у 500 школах.
Також, Міністерство освіти і науки прийняло рішення про продовження вступної кампанії до закладів професійної освіти до 1 жовтня 2023 року.
Читайте: Міносвіти продовжило вступну кампанію до закладів профосвіти до 1 жовтня
Фото: з відкритих джерел