У Києво-Могилянській академії не допустили інспекторів ДІАМ для перевірки щодо перебудови 200-річних келій на території університету. В університеті стверджують, що перевірка незаконна і начебто була призначена за зверненням неіснуючого громадського об’єднання та внаслідок неодноразових звернень народної депутатки Олени Шуляк.
Про це, як стало відомо KВ, повідомляє Мінвідновлення.
Повідомляється, що інспектори Державної інспекції архітектури й містобудування почали перевіряти об’єкт на запит активістів 5 березня. Для цього вивчали дозвільні, супровідні документи, а також виїхали на місце будівництва. Втім, університет як замовник будівництва відмовився надати необхідні документи й не допустив інспекторів для перевірки на об’єкті.
“Сьогодні замовнику буде надіслано протокол, який міститиме інформацію, зокрема, щодо розгляду справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності та припис, що включає заходи для усунення порушень протягом 10 днів”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що ДІАМ максимально прозоро і відповідально діє в сфері містобудування, об’єктивно та неупереджено працюючи з будь-яким об’єктом будівництва в країні. Одним з запобіжників від неправомірних дій стали нагрудні камери інспекторів для фіксації процесу перевірки.
Також Мінвідновлення надало запис фрагменту розмови про недопуск на об’єкт між інспекторками ДІАМ та Президентом НаУКМА Сергієм Квітом:
Як повідомляла KВ, в університеті стверджують, що перевірка начебто була призначена за зверненням неіснуючого громадського об’єднання та внаслідок неодноразових звернень народної депутатки Олени Шуляк.
Зазначається також, що університет вже нібито більше трьох місяців піддається неправомірним нападкам та атакам із поширенням неправдивої інформації стосовно будівельних робіт з реставрації будівлі Братських келій. Основним джерелом такої інформації в НаУКМА називають Дмитра Перова. Спираючись на отриману від нього інформацію, яку в НаУКМА вважають неправдивою, до “інформаційної атаки” на університет нібито підключилися й депутати різних рівнів від політичної партії “Слуга народу”.
Керівництво університету також вважає, що за обставин “протиправного призначення позапланової перевірки”, не можна розраховувати на об’єктивність та законність її результатів, та додають, що університет готовий оскаржити в судах всі неправомірні рішення ДІАМ.
Фото: відкриті джерела