Мін’юст домігся конфіскації активів колаборанта-втікача, що колись був заступником міністра юстиції та керував апаратом МВС

Мін’юст домігся конфіскації активів колаборанта-втікача, що колись був заступником міністра юстиції та керував апаратом МВС

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) частково задовольнив вимоги Міністерства юстиції України про стягнення майна біглого топ-посадовця часів президентства Віктора Януковича. Фігурант справи – Дмитро Ворона (на фото), яких на початку 2010-х років займав посади заступника міністрів внутрішніх справ та юстиції, а зараз є членом ради федерації рф як представник незаконно анексованої Запорізької області.

Про це KВ стало відомо з повідомлення Міністерства юстиції України.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Вищий антикорупційний суд 31 липня 2023 року ухвалив рішення про часткове задоволення позову Міністерства юстиції України до Ворони Дмитра Миколайовича про застосування санкції, передбаченої пунктом 1¹ частини першої статті 4 Закону України “Про санкції”.

ВАКС стягнув у дохід держави активи, які належать Вороні Д.М., та активи, щодо яких Ворона Д.М. може прямо чи опосередковано вчиняти дії, тотожні за змістом здійсненню права розпорядження ними”, – сказано в повідомленні.

Йдеться про таке майно: 

  • чотири квартири;

  • десять земельних ділянок;

  • садовий будинок;

  • домоволодіння;

  • три автомобілі;

  • грошові кошти. 

Більш детально про вартість майна й обсяг грошових коштів у релізі Мін’юсту не сказано, лише тільки, що судом відмовлено у задоволенні позовних вимог у частині стягнення грошових коштів, наявних на банківському рахунку дружини Ворони у цій частині Мін’юст готує апеляційну скаргу.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

З відкритих джерел відомо, що 43-річний Дмитро Ворона у грудні 2010 року був призначений на посаду Голови Державної міграційної служби України. У квітні 2011 року призначений заступником Міністра внутрішніх справ України – керівником апарату. У 2012 році отримав почесну відзнаку МВС “Лицар Закону”. У березні 2012 року був призначений Заступником Міністра юстиції України. З 2013 по 2014 рік – Голова Державної реєстраційної служби України. Неодноразово фігурував у корупційних скандалах.

У 2019 стало відомо, що Дмитро Ворона отримав російське громадянство. 15 жовтня 2020 року став главою корпорації розвитку так званої “Республіки Крим”. У лютому 2022 року призначений радником так званого голови Криму Сергія Аксьонова. З 20 грудня 2022 року Ворона Дмитро Миколайович Член Ради Федерації РФ як представник незаконно анексованої Запорізької області. 25 лютого 2023 року доданий до санкційного списку Європейського союзу. У травні 2023 СБУ повідомила йому як ексочільнику Реєстраційної служби про підозру в пособництві державі-агресору.

Читайте: Вадим Рабінович отримав від ДБР підозру у держзраді

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам'ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам’ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
09:00 Столичні депутати погодили поновлення договору оренди земельної ділянки на вул. Старонаводницькій, 2-А, завдяки чому ТОВ “ЖК Старонаводницький” зможе будувати там 24-поверховий будинок з…
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Banner
QlU7mDx4