Міністерство юстиції 12 січня ц.р. подало позов до суду про заборону Партії регіонів. Позова про заборону “Нашого краю” досі немає.
Про це KВ стало відомо з допису на Facebook народного депутата Олега Дунди (фракція “Слуга народу”, 91 округ, Фастів і Макарів Київської обл.).
“В грудні минулого року направив листа до Президента [Володимира Зеленського] щодо необхідності заборони ще кількох партій, які є адептами “русского мира” – партії “Наш край” і славнозвісної Партії регіонів. Сьогодні (26 січня, – KВ) отримав листа від СБУ, що 12 січня 2023 року на підставі матеріалів, наданих СБУ до Мінюсту, міністерством поданий позов до суду про заборону Партії регіонів, як такої, що не відповідає ідеологічним інтересам українців та Української держави”, – повідомив Олег Дунда.
Стосовно “Нашого краю” у відповіді СБУ нічого не сказано. Хоча в зверненні на Президента Дунда зазначив, що “Наш край” є проєктом-сателітом “ОПЗЖ”, у складі якого присутні Антон Кіссе (сепаратист, команда якого в 2014 році намагалсь заснувати “Бесарабську Народну Республіку”, – KВ), Андрій Деркач (підозрюється в державній зраді та шпигунській діяльності на користь російської федерації, – KВ), Анатолій Присяжнюк (ексголова Київської ОДА, – KВ), Олександра Мазурчак (експерший заступник голови КМДА, якого минулого року підозрювали в вимаганні 2,5 млн доларів за включення підприємця до прохідної частини списку “Нашого краю” на виборах до Верховної Ради, – KВ).
“… і на Луганщині, і на півдні України переважно представники “Нашого краю” перейшли на бік ворога, співпрацюють з ним і стають гауляйтерами російских загарбників на тимчасово окупованих територіях”, – сказано в звернення нардепа на ім’я Президента України.
Нагадаємо, 23 січня спікеру ВР Руслану Стефанчуку було направлено звернення за підписами 153 народних депутатів про включення до порядку денного:
-
проєкту постанови ВР №7694 про позбавлення мандатів нардепів, обраних від “ОПЗЖ”. Ще навесні всі вони вийшли з фракції “ОПЗЖ”, яка припинила своє існування, та створили дві депутатські групи – “Платформа за життя та мир” і “Відновлення України”, що створило правові підстави про позбавлення цих нардепів мандатів;
-
урядового законопроєкту №7476 про позбавлення мандатів депутатів місцевих рад, обраних від заборонених партій. Профільний комітет ВР тоді ще під головуванням Андрія Клочка протягом п’яти місяців не міг розглянути урядову ініціативу. Тільки 16 листопада більшість членів комітету підтримали прийняття законопроєкту №7476 за основу.
Крім того, два тижні очікує на реакцію Президента петиція №22/175552-еп, підписанти якої просять Володимира Зеленського звернутись до ВР з проханням включити до порядку денного проєкт постанови №7694 та урядовий законопроєкт №7476.
KВ неодноразово писала, що в парламенті розгляд цих законопроєктів блокує керівництво “Слуги народу”.
Фото: колаж KВ