Місцеві бюджети щорічно втрачають десятки мільйонів гривень через несплату земельного податку, – Руслан Кравченко

Місцеві бюджети щорічно втрачають десятки мільйонів гривень через несплату земельного податку, - Руслан Кравченко

За результатами актуалізації даних власники  земельних ділянок Київщини вже сплатили до бюджетів громад понад 35 млн грн податків. Питання сплати податків за використання земельних угідь на Київщині обговорили під час засідання робочої групи «Прозорість та підзвітність» у Київській ОДА за участі представників правоохоронних органів та Головного управління ДПС у Київській області. 

Про це КВ стало відомо з повідомлення начальника Київської обласної військової адміністрації Руслана Кравченко.

«Місцеві бюджети щорічно втрачають десятки мільйонів гривень через несплату земельного податку деякими власниками земельних ділянок. В рамках діяльності робочої групи  «Прозорість і підзвітність» визначили низку заходів для актуалізації даних щодо власників або землекористувачів земельних ділянок, наведення ладу у правовстановлюючих документах на земельні ділянки. Маємо перші результати – з початку року вже 35 млн грн. податків отримали територіальні громади Київщини. І це при тому, що громади оновили дані щодо сьомої частини земельних ділянок. Загалом таких ділянок обліковується майже 70 тисяч», – зазначив начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.

За його словами, спільно з правоохоронцями та податківцями КОВА продовжує відповідну роботу з актуалізації даних. Адже громади часто подають неповну інформацію, а деякі взагалі не подали.

За інформацією головного управління ДПС у Київській області кількість задекларованих податків також зростає. Наразі ця сума сягає 72 млн грн.

“Спільно з правоохоронцями та податківцями продовжуємо відповідну роботу з актуалізації даних. Адже громади часто подають неповну інформацію. Дехто, а це 15 громад, взагалі досі не надали звітність про облік земельних ділянок. Всю інформацію передаємо на перевірку правоохоронцям”, – повідомив Кравченко.

Під час попередніх засідань робочої групи зобов’язали територіальні громади створити комісії для виявлення земельних ділянок, що використовуються без правовстановлюючих документів чи не за цільовим призначенням. Такі комісії створили у 39 громадах, ще у 4 – сформують їх незабаром. Інші мають прискорити цю роботу найближчим часом.

“Також зобов’язали громади невідкладно провести нормативну грошову оцінку земель. Адже дехто методично уникає цього, попри те, що законодавством визначений термін проведення такої оцінки. Це знову ж таки сприятиме підвищенню доходів громад”, – повідомив Кравченко.

Ще одна проблема, на думку Кравченко, використання сільськогосподарських угідь не за призначенням. Тут також будемо наводити лад. Адже схеми, коли на таких землях щось будують, а згодом продають, маємо викорінювати.

Читайте: Прозорі тендери, облаштування фортифікацій, економічна стабільність: Руслан Кравченко провів щотижневу нараду з правоохоронцями

Фото: Руслана Кравченко

КиївВлада

Олексій Вєтров

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4