Голова Бучанської громади Анатолій Федорук офіційно заявив про звільнення Бучі від рашистької навали. Місто перебувало в окупації практично від початку воєнних дій на Київщині. Вже розпочалися роботи з відновлення життєдіяльності території.
Про це KВ дізналася із ведеозвернення голови Бучанської міської ради Анатолія Федорука у Facebook.
“Дорогі друзі! Шановна Бучанська громадо! 31 березня увійде в історію нашого населеного пункту, всієї територіальної громади як день звільнення від російських орків, російських окупантів нашими Збройними силами України наших населених пунктів. Тож сьогодні констатую, що цей день є радісним. Це велика перемога наших Збройних сил на Київщині. І ми обов’язково з вами дочекаємося і будемо все робити для того, щоб Велика Перемога була по всій Україні. Слава нашим Збройним Силам! Слава Україні!”, – розповів Анатолій Федорук.
https://www.facebook.com/buchagolova/videos/395484788685920/
На сторінці міської ради також зауважили, що за те, що Буча стала містом-героєм довелося заплатити надто високу ціну – людські життя. І що фактично з початку березня у місті вже розпочиналася гуманітарна криза.
“Ні світла, ні води, ні мобільного зв’язку, ні інтернету, розграбовані супермаркети, постійні обстріли, відбулося кілька етапів евакуації. При цьому не було погоджено жодного гуманітарного коридору для доставки продуктів чи медикаментів як у Бучу, так і населені пункти громади. У непростих умовах влада міста на чолі з Бучанським міським головою змогла налагодити роботу гуманітарного штабу. Він об’єднав працівників міської ради, окремих депутатів, волонтерів, небайдужих жителів, які займаються доставкою гуманітарних вантажів і продовжують цю роботу”, – йдеться у дописі.
У міськраді запевняють, що як тільки військові дадуть дозвіл, волонтери будуть готові виїхати з гуманітарним конвоєм у кожен мікрорайон міста і населений пункт громади.
Наразі вже розпочалися роботи з відновлення життєзабезпечення міста. Багато об’єктів ще заміновані.
“Закликаємо усіх мешканців, які не евакуювалися, бути максимально обережними. Енергетики, комунальники, мобільні оператори та ДСНС зможуть повноцінно почати роботу після розмінування і припинення вогню”, – наголошує місцева влада.
Та наразі повертатися до міста ще небезпечно, про це наголосив секретар міськради Тарас Шаправський.
Нагадаємо, що кількість загиблих мирних жителів Ірпеня сьогодні перевалила за три сотні, і це – лише попередні дані, зібрані в перші дні. Мер міста впевнений: кількість підтверджених жертв російських загарбників тільки зростатиме, оскільки під час окупації безліч тіл були поховані просто у дворах будинків та парках. Також невідомо, скільки українців загинуло під завалами будинків.
Читайте: Росіяни танками переїжджали тіла ірпінців, – мер Ірпеня Маркушин
Фото: Facebook Бучанської міськради