Містобудівний комітет ВР не врахував зауваження НАЗК по законопроекту 5655 Олени Шуляк

Містобудівний комітет ВР не врахував зауваження НАЗК по законопроекту 5655 Олени Шуляк

Містобудівний комітет Верховної Ради не врахував зауваження Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) по законопроекту 5655 нардепки та голови партії “Слуга народу” Олени Шуляк (на фото). Згідно з виводами фахівців, проєктом фактично запроваджується принцип мовчазної  згоди щодо “відновлення права на виконання підготовчих або будівельних робіт  замовником/генеральним підрядником у разі, наприклад, умисного, з метою  отримання незаконного прибутку, невиконання своїх обов’язків уповноваженою особою органу містобудівного контролю”.

Про це KВ стало відомо з листа Національного агентства з питань запобігання корупції Національної спілки архітекторів України.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

В листі зазначається, що за результатами аналізу тексту доопрацьованого проєкту Закону України  “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування  сфери містобудівної діяльності” (реєстр. № 5655), отриманого від Комітету Верховної Ради України з питань організації  державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та  містобудування 9 грудня, було виявлено, що зауваження  Національного агентства були враховані Комітетом не повною мірою.

“Зокрема, залишився неврахованим пункт 5 зауважень та рекомендацій,  викладених у листі Національного агентства від 30.11.2022 № 21-03/24341-22 зазначеному Комітету, копія якого була надіслана вам 08.12.2022.Так, у доопрацьованому проєкті Закону пропонується у п. 1 ч. 24 ст. 38  Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” встановити, що  право на виконання підготовчих або будівельних робіт поновлюється  автоматично програмними засобами електронної системи у разі невнесення до  Реєстру будівельної діяльності відомостей про подання позову про припинення  права на виконання підготовчих або будівельних робіт протягом 30 календарних  днів з дня видання припису про зупинення права на виконання підготовчих або  будівельних робіт”, – йдеться у листі.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначається, що проєктом закону фактично запроваджується принцип мовчазної  згоди щодо відновлення права на виконання підготовчих або будівельних робіт  замовником/генеральним підрядником у разі, наприклад, умисного, з метою  отримання незаконного прибутку, невиконання своїх обов’язків уповноваженою  особою органу містобудівного контролю. 

“Національне агентство рекомендувало виключити в доопрацьованій редакції ст. 38 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” п. 1  ч. 24. Однак зазначеного положення у редакції проєкту Закону, надісланої до  Національного агентства 9 грудня 2022 року, не виключено”, – йдеться у листі. 

Також Національне агентство підкреслює, що:

  • ніколи не агітувало ні за, ні проти  прийняття проекту Закону, оскільки воно не є центральним органом виконавчої  влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
  • представники Національного агентства не брали участі у  засіданні Комітету Верховної Ради України з питань організації державної  влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 08 грудня 2022 року та у пленарному засіданні Верховної Ради України 13 грудня  2022 року, на яких розглядався проєкт Закону, а його остаточний текст,  направлений на підпис Президентові України, досі не оприлюднений. 
  • завжди наголошувало – і у своїй публічній  позиції на засіданні Комітету 28 листопада 2022 року, і у своїй неформальній  комунікації з дипломатами країн “Великої сімки”, – що головним корупційним  ризиком проєкту Закону вважає його розроблення у недостатньо відкритий та  інклюзивний спосіб, з порушенням принципу прозорості та врахування  громадської думки, встановленого Законом України “Про засади державної  регуляторної політики у сфері господарської діяльності”. 

Як писала KВлідера партії “Слуга народу” Олени Шуляк за допомогою голосів “ОПЗЖ” протягнула у другому читанні містоглвалтівний законопроєкт №5655. В той же день, 13 грудня, Петіція Президенту Володимиру Зеленському про необхідність накладання вето на №5655 з рекордною швидкістю набрала понад 25 тис. голосів. Позавчора, 19 грудня, №5655 було направлено на підпис Президенту. Водночас Олена Шуляк через власні дій потрапила в ганебний скандал з воєнним інвалідом – ветераном війни – росією Олего Симорозом.

Детальніше: Лідерка “Слуги народу” Шуляк увірвалася в шпиталь до пораненого на війні київського активіста із звинуваченнями через містогвлатівний законопроєкт №5655

Законопроєкт №5655, про який неодноразово писала KВ, Рада прийняла в другому читанні та в цілому 13 грудня 2022 року.

Читайте: Рада в другому читанні прийняла містоґвалтівний законопроєкт №5655 голови партії “Слуга народу” Олени Шуляк

Цей законопроект, зокрема, передбачає, що будівництво контролюватимуть не держава і не місцеве самоврядування, а самі забудовники. Й існує великий ризик того, що західні партнери не дадуть Україні жодного цента на відбудову після війни під таку системну корупційну оборудку. 

Цей законопроект системно просувала у Верховній Раді голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк (днями її призначили головою парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування; як зауважувала KВ, тепер їй буде значно легше протягувати законопроекти в інтересах великих забудовників, яких в комітеті представляє все ще народний депутат, секретар комітету, віцепрезидент Конфедерації будівельників України та власник групи девелоперських компаній “Perfect Group” Дмитро Ісаєнко, обраний в Раду від нині забороненої партії “ОПЗЖ”).

Наразі законопроект направлено на підпис президенту Володимиру Зеленському.

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Автор:
Оксана Олійникова
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4