Міжнародний шахрай, експарламентар та ексрадник міноборони 2022-го “наварили” на одностроях мільйони

Міжнародний шахрай, експарламентар та ексрадник міноборони 2022-го “наварили” на одностроях мільйони

Поліція викрила ексрадника заступника міністра оборони і народного депутата II-IV скликань на афері з привласненням 10 млн доларів під час закупівлі військової форми 2022 року. Причетний шахрай міжнародного масштабу, є турецький слід.

Про це КВ дізналася з повідомлення Національної поліції.

Згідно повідомлення, для заволодіння бюджетними коштами на замовлення понад 1 млн комплектів одягу для українських військових за угодами, укладеними у 2022 році, за завищеними цінами, колишній радник ексзаступника міністра оборони вступив у злочинну змову з нардепом II-IV скликань.

За інформацією поліції, також в оборудці фігурують син депутата та іноземець. Зловмисники планували розділити понад $10 млн різниці від вартості закупівлі між усіма учасниками злочинної схеми, зокрема й посадовцями оборонного відомства.

“Організував схему іноземець – шахрай міжнародного масштабу, який неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності у Франції, Іспанії, Туреччині та Індонезії. Для виконання замовлення він підібрав текстильний холдинг у Туреччині та обіцяв його керівникам сприяти в отриманні великого оборонного замовлення завдяки своїм зв’язкам із впливовими українськими посадовцями та політиками”, – зазначається в релізі.

турецька сторона повідомила, що виготовлення понад мільйона комплектів військової форми коштуватиме $25,6 млн, і видала шахраю довіреність на представлення своїх інтересів.

Посередник уклав із Міністерством оборони України п’ять угод за завищеними цінами на суму понад $35 млн від імені підконтрольної йому компанії і тільки після цього підписав контракти на суму $25,6 млн із турецьким швейним холдингом.

У Нацполіції наголошують, що фігурант направив турецькій стороні $10 млн як завдаток. “Коли турки відшили форму і доставили її в Україну, посередник перестав виходити з ними на зв’язок і не віддав їм ще понад $10 млн за виконану роботу”, – наголошується в повідомленні.

Оперативники Департаменту стратегічних розслідувань і слідчі Нацполіції встановили, що надалі організатор оборудки витратив ці кошти на власний розсуд.

“Встановлено, що отримані кошти за злочинними схемами учасники використовували для придбання елітних автівок, нерухомості, зокрема, за кордоном”, – наголошують у поліції.

Поліцейські провели 38 санкціонованих обшуків за місцями проживання та роботи причетних до злочинної схеми громадян України, за результатами яких було вилучено документи, автомобілі, мобільні телефони та комп’ютерну техніку, які містять докази скоєних злочинів.

Слідчі Нацполіції зібрали докази для повідомлення раднику ексзаступника міністра оборони, колишньому нардепу та його сину про підозру в шахрайстві в особливо великих розмірах, вчиненому групою осіб (ст. 28, ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України).

Вирішується питання про накладення арешту на майно фігурантів.

Заходи з викриття проводили за ініціативи та сприяння керівництва Міністерства оборони України та за участю фахівців Держфінмону України.

Досудове розслідування у провадженні здійснюють слідчі Головного слідчого управління Нацполіції за оперативного супроводу Департаменту стратегічних розслідувань за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора.

У повідомленні Нацполіції не зазначають імен фігурантів. Як повідомило агентству “Інтерфакс-Україна” джерело в правоохоронних органах, ідеться про колишнього радника ексзаступника міністра Романа Баликіна, колишнього народного депутата Ігоря Франчука та його сина Ярослава Франчука.

Читайте: Столична поліція повідомила начальнику речової служби в/ч про підозру у 25 млн грн збитків на закупівлі форми

Фото: Нацполіція

КиївВлада

Рекомендуємо до перегляду
Кримінальна справа і мораторій від Мінкульту: що буде з фундаментом Палацу Розумовського
Кримінальна справа і мораторій від Мінкульту: що буде з фундаментом Палацу Розумовського
09:00 У столиці тривають скандали навколо будівельних робіт на залишках фундаменту Палацу останнього гетьмана Кирила Розумовського. Так, у березні суд в рамках кримінальної справи…
Справи насущні: скільки та на що у квітні 2025-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у квітні 2025-го витрачав Київ
09:00 Протягом квітня поточного року вартість всіх замовлень Києва перевищила 5,5 мільярда гривень. Другий місяць поспіль найбільше коштів столиця спрямовує на різноманітні ремонти та…
У Київській облраді зафіксували труднощі в отримані бізнесом “екологічних дозволів”
У Київській облраді зафіксували труднощі в отримані бізнесом “екологічних дозволів”
09:00 Департамент екології та природних ресурсів Київської облдержадміністрації (КОДА) у 2024 році значно збільшив кількість відмов в наданні дозволів на викиди забруднюючих речовин в…
Banner
QlU7mDx4