Московити катували українських жінок-військовополонених – омбудсмен Людмила Денісова

Московити катували українських жінок-військовополонених - омбудсмен Людмила Денісова

Українські жінки – військовослужбовиці, яких московити захопили в полон, у неволі були піддані катуванням та жорстокому поводженню.


Про це KВ стало відомо з повідомлення уповноваженої Верховної Ради України з прав людини (омбудсмена) Людмили Денисової.


Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


“Серед 86 визволених з російського полону військовослужбовців були жінки, які у неволі були піддані катуванням та жорстокому поводженню. Жінок вивезли на територію Білорусі, а потім до  СІЗО в Брянську (рф), де жінки піддавалися катуванню та погрозам”, – написала уповноважена з прав людини.


Денісова повідомила, що бранок роздягали догола в присутності чоловіків, змушували присідати, обрізали волосся та постійно проводили допити, намагаючись зламати морально. Також декого з жінок-військовополонених примушували брати участь в зйомках пропагандистських сюжетів, вимагаючи перейти на російську мову.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм


Омбудсмен зауважила, що такі дії з боку рф є порушенням статті 13 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, в якій наголошується на гуманному поводженні з військовополоненими. Вони завжди повинні бути захищеними, зокрема від актів насилля чи залякування, а також від образ та цікавості публіки.


Денісова закликала  Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час вторгнення росії в Україну та експертну місію, створену державами-учасницями ОБСЄ відповідно до московського механізму, врахувати ці порушення прав військовополонених громадян України.


Нагадаємо, 1 квітня у Запорізькій області відбувся обмін полоненими. Додому повернулися  86 українських воїнів, серед них 15 жінок.


Читайте: Український воїн, що послав російський військовий корабель, повернувся додому з полону

Фото: Facebook-сторінка Людмили Денисової

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4