Міністерство охорони здоров’я скоординувало через дипломатичні установи понад 450 тонн медикаментів на суму понад 10 млн доларів США та забезпечило їх розвезення по складах. Медичну допомогу отримано від Польщі, Латвії, Литви, Великої Британії, Ізраїлю, Данії та міжнародних організацій (ВООЗ, ЮНІСЕФ, “Лікарі без кордонів”).
Про це KV стало відомо з повідомлення Офісу президента з посиланням на керівника ОП та голову Координаційного штабу з гуманітарних і соціальних питань Андрія Єрмака.
Крім того, надходить допомога від бізнесу – компаній Teva, Bayer, Novo Nordisk, Pfizer, Nestle, Medtronic, Sanofi, Eric, “Біофарма”, Stada, “Фармак”, Galexis (Швейцарія), Фонду Ріната Ахметова, клініки Ernst von Bergmann (Німеччина). Данія надала 19 автомобілів швидкої допомоги.
Керівник Офісу Глави держави зауважив, що з метою якнайкращого забезпечення ліками, їх правильного централізованого зберігання та обліку, а також ефективного використання Координаційний штаб закликає спрямовувати всю медичну гуманітарну допомогу МОЗ та на його централізовані склади.
“Штаб налагодив співпрацю між МОЗ та МВС і ЗСУ. Відтепер потреби в ліках для наших військових забезпечуються з усіх складів МОЗ. Між цими міністерствами налагоджено оперативний обмін ліками”, – повідомив Андрій Єрмак.
У межах роботи програми психологічної допомоги “Розкажи мені” через телеграм-канал, сайт та чат-бот проконсультовано понад 2 тис. дорослих, підлітків і батьків з дітьми. Щодня виходить по три дописи-інструкції з психологічними порадами. Загалом підготовлено понад 30 інструкцій. Фахівці створили ілюстровану казку для дітей про війну, де добро перемагає зло. Працює 550 психологів, які надають консультації. Активних користувачів чат-бота – 35 тисяч.
Станом на 9 березня на гуманітарний рахунок Національного банку України надійшло 81,2 млн грн, 905,9 тис. євро, 604,1 тис. доларів, 6,8 тис. фунтів стерлінгів.
Фото: Фейсбук