Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України разом із Медичними закупівлями України (МЗУ) запустили пілот системи обліку ліків та медичних виробів “e-Stock”. Через цю систему медичні заклади подаватимуть запити щодо необхідних ліків та медичних виробів, що закуповуватимуться за державний кошт. В МОЗ кажуть, що це дозволить оптимізувати процес збору потреб медзакладів заради більшої системності.
Про це KВ стало відомо з повідомлення на Урядовому порталі.
Згідно повідомлення, на першому етапі проекту запрацювали модулі збору запитів та управління користувачами.
Мета усього проекту – протестувати та у випадку необхідності доопрацювати функціонал збору необхідних ліків та медвиробів, аби в подальшому він покривав всі медичні товари, які закуповуватиме Україна пацієнтів.
“Щороку Україна виділяє значні кошти на закупівлю ліків, однак пацієнти не завжди мають інформацію про їх доступність. З іншого боку відсутність інтегрованої системи, яка б дозволяла відстеження, оцінку закупівель, розподіл та облік медпрепаратів призводить до прогалин при плануванні. Тож метою впровадження “e-Stock” є покращення управління запасами лікарських засобів та медвиробів. Безпосередньо для пацієнтів – це доступність інформації про ліки”, – коментує заступник міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.
Заступник гендиректора МЗУ з розвитку ІТ-технологій Альона Жужа доповнює: “Раніше потреба в медичних товарах, які має закупити держава для українців, збиралася у більшості випадків на рівні області. Якісь товари закуповували “Медичні закупівлі України”, інші – міжнародні спеціалізовані організації. Не вистачало рішення, яке б агрегувало усі ці дані на рівні користувача лікарні та стандартизувало збір потреб незалежно від того, хто є закупівельником конкретного напряму. Функціонал збору потреби e-Stock вирішує цю проблему. Він дасть можливість бачити загальну картину та якісніше планувати закупівельний процес”.
Повідомляється, що 162 заклади охорони здоров’я та структурні підрозділи з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської військових адміністрацій вже підключені до системи та подаватимуть потреби в медичних товарах на 2023 рік через “e-Stock” за напрямами доросла онкологія, ендопротези і набори для трансплантації.
Запуск пілоту системи відбувся за підтримки міжнародних партнерів: проекту USAID “Безпечні, доступні та ефективні ліки для українців” (SAFEMed) та Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.
Читайте: В Україні запустили сервіс для скарг на тютюновий дим в громадських місцях
Фото: Суспільне