Національний музей історії України у Другій світовій війні демонтував літери, якими були викладені назви міст та зображення радянської медалі «Золота Зірка» на Алеї міст-героїв. Перед цим фахівці Національного науково-дослідного реставраційного центру України провели дослідження обґрунтували необхідність демонтажу і еставрації.
Про це КВ дізналася з повідомлення Національного музею історії України у Другій світовій війні.
“Разом з реновацією музейного простору, відбулося і переосмислення одного з основоположних пропагандистських міфів радянського тоталітарного режиму”, – сповістили працівники згаданого музею.
Вони нагадують: “Термін «Місто-Герой» у радянському союзі утвердився після Указу Президії Верховної Ради СРСР від 8 травня 1965 р. «Про затвердження положення про найвищий ступінь відзначення – звання “Місто-Герой”». Першими містами, які отримали таке звання у 1965 р., стали м. Ленінград (нині – Санкт-Петербург), Одеса, Севастополь, Волгоград (колишній Сталінград), Київ, Москва, а також відзначено Брестську фортецю. У 1973 р. звання «Місто-Герой» було присвоєно м. Керч і Новоросійськ, у 1974 р. – м. Мінськ, у 1976 р. – м. Тула, у 1985 р. – м. Мурманськ і Смоленськ
І пояснюють: “…не було визначено жодних критеріїв щодо роботи комісій, які ухвалювали рішення про присвоєння звання «Місто-Герой». Відзначення міст мали хаотичний характер і використовувалися суто з ідеологічною метою – імплементацією міфу про «Велику Вітчизняну війну»”.
Читайте: На переміщення горельєфу “Курська битва” планують витратити майже 650 тисяч гривень
Фото: Музей війни
Олексій Ігнатьєв