У Києві створено перший та єдиний в Україні Банк довгострокового зберігання еритроцитів на базі Київського міського центру крові. Банк забезпечить наявність компонентів рідкісних груп крові, які можуть бути у дефіциті, коли терміново потрібні, або потрібні у великій кількості під час надзвичайних подій.
Про це KВ стало відомо з повідомлення на Офіційному порталі Києва.
Як зазначається в повідомленні, створення банку забезпечить наявність компонентів рідкісних груп крові, які можуть бути у дефіциті, коли терміново потрібні, або потрібні у великій кількості під час надзвичайних подій. Така можливість реалізується за рахунок продовження терміну зберігання еритроцитів до 30 років. Зараз максимальний термін зберігання складає до 42 діб. Це дозволить зробити запаси еритроцитів рідкісних фенотипів.
“Потреба в компонентах крові із початком повномасштабного вторгнення збільшилася. Від агресора страждають як військові, так і цивільні люди. Ми розуміємо, що створення банку зберігання крові сьогодні є не просто актуальним, а й життєво необхідним. Київський міський центр крові як база для створення такого банку – не випадковий вибір. Адже це один із перших центрів крові в Україні, який отримав відповідну сертифікацію, має обладнання та фахівців для надання якісних послуг із виготовлення та забезпечення компонентами крові медзакладів. За останні роки місто зробило все, аби Київський центр крові став сучасним закладом, і тепер в умовах війни він допоможе зберегти ще більше життів”, – зазначив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.
Зазначається, що для оснащення банку до Київського міського центру крові поставлено необхідне обладнання: апарат для автоматичної заморозки та розморозки еритроцитів, стерильний з’єднувач магістралей, швидкорозморожувач, прилад для контролю якості на залишковий гліцерол, 2 морозильники для зберігання, а також сети закритого типу для заморозки та для розморозки.
“Це устаткування забезпечить повний цикл роботи з еритроцитами: заморожування, розморожування за вимогою, контроль якості перед видачею лікувальній мережі”, – додав Поворозник.
Нагадаємо, Київська міська рада планує реорганізувати Комунальне некомерційне підприємство (КНП) “Дитяча клінічна лікарня №8 Шевченківського району” та КНП “Центр трансплантації кісткового мозку”. За інформацією голови правління ГО Національний рух “За трансплантацію” Юрія Андреєва, у столичної влади в планах побудувати новий центр, але це лише на словах. А поки колективу центру запропонували почекати в іншій старій будівлі.
Читайте: Київська міська рада планує ліквідувати Центр трансплантації кісткового мозку
Фото: Офіційний портал Києва