На Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС), яка була окупована військами російської федерації з 24 лютого по 31 березня, повністю відновлена робота з індивідуального дозиметричного контролю персоналу. Також на електростанції були відновлені роботи з пилопригнічення та завершено перевірку території на наявність мінування. Разом з тим, персонал та адміністрація підприємства досі займаються підрахунком збитків, завданих армією окупанта.
Про це KВ стало відомо із публікації на сайті Верховної Ради України від 7 травня 2022 року.
Так, у повідомленні парламенту зазначається, що станом на 2 травня 2022 року знято покази з усіх дозиметрів ЧАЕС, які з 24 лютого 2022 – з дня окупації – були недоступними для вимірювання. За результатами вимірювання перевищень контрольних рівнів не зафіксовано. Крім того 1 та 2 травня поточного року персоналом цеху експлуатації об’єкту “Укриття” та нового безпечного конфайнменту (ЦЕОУ(НБК)) було успішно виконано роботи з пилопригнічення (подавання локалізуючого пилопридушуючого складу АК-510 у підпокрівельному просторі об’єкта “Укриття”).
Крім того, у Верховній Раді повідомляють, що протягом декількох днів на майданчику ЧАЕС проводилися роботи з виявлення вибухонебезпечних предметів. Перевіркою займалися бійці Національної гвардії України із залученням фахівців з радіохімічного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) України. Станом на 5 травня роботи із перевірки промислового майданчика ЧАЕС завершені.
Читайте: У будівлях та на території ЧАЕС вибухонебезпечних предметів не виявлено – ДСНС
“В ході розмінування було досліджено та убезпечено майданчик ЧАЕС, зовнішні об’єкти станції, об’єкти її життєзабезпечення та залізничну колію. Після такої перевірки персонал станції зможе безпечно працювати на своїх робочих місцях та на майданчику в цілому”, — повідомляє сайт парламенту із посиланням на начальника служби фізичного захисту ЧАЕС Олександр Перерва.
Нагадаємо, що ЧАЕС була окупована військами російської федерації з 24 лютого по 31 березня. Персонал та адміністрація підприємства досі займаються підрахунком збитків, завданих армією окупанта.
Фото: “Слово і діло”