У Києві, на вул. Мазепи 3в, будівельники відновили спорудження офісного центру на фундаментах палацу Кирила Розумовського. Мурування XVIII століття, за словами забудовника, не включено до Державного реєстру нерухомих пам’яток.
Про це, як передає КВ, йдеться в повідомленні на Facebook – сторінці активіста, пам’яткоохоронця Дмитра Перова.
“Забудовник відновив спорудження офісного центру на фундаментах Палацу Кирила Розумовського, 1799 р. Попри відкрите кримінальне провадження ТОВ “Собі” відновив роботи з будівництва офісного центру, за адресою: вул. Мазепи, 3в”, – написав Перов.
Активіст зауважив, що на початку минулого року на цьому місці віднайшли унікальну археологічну знахідку – фундаменти палацу останнього українського гетьмана, Кирила Розумовського. Тоді ж будь-які роботи на обʼєкті зупинили.
“Сьогодні (14 лютого – КВ) роботи відновилися. Просто зараз – ескаватор зносить будівлю Інженерних служб Київської фортеці, 1853 року, що знаходиться на території памʼятки. Забудовник посилається на те, що Міністерство культури та стратегічних комунікацій України виключило памʼятку з Держреєстру”, – повідомив Перов.
Нагадаємо, у Києві, поблизу станції метро “Арсенальна”, на території так званого Інженерного двору Київської фортеці, на початку 2024 року виявили фундаменти палацу гетьмана Кирила Розумовського. Завдяки наполегливій праці археологів та небайдужих громадян наприкінці червня консультативна рада Департаменту охорони культурної спадщини КМДА внесла мурування до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. Архітектори з однодумцями мали амбітну мету – внесення об’єкта до Державного реєстру нерухомих пам’яток.
Як інформувала КВ, у грудні 2024 року на сайті Київської міськради зареєстрували петицію з закликом зберегти фундаменти палацу Кирила Розумовського в Печерському районі і облаштувати там “живий музей історії”.
Читайте: Столичну владу закликають зберегти фундамент палацу Розумовського в Печерському районі
ФОТО: Facebook Дмитра Перова
КиївВладаОлександр Попов