У неділю, 10 березня, невідомі підпалили в декількох місцях ландшафтний заказник місцевого значення “Казковий яр”, що на території Васильківської громади Обухівського району. Адвокат Роман Титикало припускає, що заказник підпалили з метою помсти.
Про це, як передає KВ, повідомив адвокат Роман Титикало.
“На Київщині триває боротьба Великобугаївської громади із Васильківською місцевою владою: люди чинять спротив розвитку промислового кластеру на землях сільськогосподарського призначення, які оточені з усіх боків об’єктами природно-заповідного фонду – але мабуть з метою помсти вчора підпалили заказник!”, – йдеться у повідомленні Романа Титикала.
Адвокат повідомив, що у неділю, 10 березня, ландшафтний заказник місцевого значення “Казковий яр” підпалили одразу в декількох місцях.
Роман Титикало зазначив, що природну території площею 169,6472 га Київська обласна рада (КОР) оголосила ландшафтним заказником місцевого значення “Казковий яр” 21 березня 2023 року.
Як раніше писала KВ, на Київщині триває боротьба Великобугаївської громади із Васильківською місцевою владою: люди чинять спротив розвитку промислового кластеру на землях сільськогосподарського призначення, які оточені з усіх боків об’єктами природно-заповідного фонду – заказниками “Васильківські Карпати” та “Казковий Яр”. Місцева влада хоче дозволити побудувати поблизу промислове підприємство. Задекларована мета – створити нові робочі місця та наповнити податками збіднілий бюджет. При цьому, у виконкомі Васильківської міськради запевняють, що мова про будівництво асфальтно-бетонного заводу наразі вже не йде – лише про склади і повністю екологічно безпечний цех з виробництва тротуарної плитки.
Крім того, Київщина стала лідером України зі створення об’єктів природно-заповідного фонду за останні три роки. Серед нових територій, на яких тепер обмежено вплив “людських факторів” – заказники “Казковий яр” та “Річка-герой Ірпінь”, ландшафтний парк “Студениківський” тощо. Разом з тим, наразі в Київській області вистачає й негативних кейсів у цій сфері. Головною проблемою фахівці вважають неконструктивну позицію низки сільських та селищних рад, які воліють “дерибанити” землю з цікавими локаціями на користь бізнесменів, замість того, щоб докласти зусиль для їхнього збереження для нащадків.
Фото: Роман Титикало