На Київщині рятувальники продовжують ліквідовувати пожежі на торф’яниках. Незначні осередки тління фіксуються в Бучанському та Вишгородському районах, мешканці столиці та передмість подекуди відчувають їдкий сморід.
Про це KВ дізналася з повідомлення пресслужби Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
Як повідомили у Міндовкіллі, на Київщині рятувальники продовжують гасити осередки тління торфу, ситуація контрольована.
За даними Головного управління ДСНС у Київській області, станом на 21:00 31 серпня було виявлено пожежу торфу на площі 0,1 га у с. Феневичі Іванківській ОТГ Вишгородського району. Пожежу ліквідовано о 18:30.
У с. Романків Обухівського району пожежу торфу о 18:35 ліквідовано на площі 0,005 га.
У с. Соснівка Вишгородського району пожежу торфу на площі 3 га локалізовано та ліквідовано на площі 0,25 га. Гасіння залишку пожежі торфу на площі 2,75 га рятувальники планували продовжити сьогодні зранку.
У с. Михайлівська-Рубежівка Бучанського району пожежу торфу на площі 0,1 га локалізовано та частково ліквідовано на площі 0,08 га. Гасіння залишку пожежі торфу на площі 0,02 га рятувальники також планували продовжити сьогодні.
У Міндовкіллі зауважили, що торф’яний дим вважається більш небезпечним для здоров’я, аніж деревний, оскільки при згорянні торфу виділяється багато сполук вуглецю, сірки та азоту.
Оскільки торф не горить, а тліє, під час пожежі виділяється велика кількість диму. Тривалий час він залишається на висоті до 2-5 метрів, на рівні дихання людини.
У міністерстві нагадали, що у разі задимлення варто утриматися від прогулянок, менше перебувати на вулиці, а вікна в приміщеннях – тримати зачиненими.
Нагадаємо, за даними Держлісагентства, кількість лісових пожеж у порівнянні з аналогічним періодом минулого року у Україні зросла у 2,3 рази, а площа – у 77 разів. Разом з тим значно зросла кількість великих лісових пожеж.
Фото: ГУ ДСНС у Київській області.