На Київщині стартує пілотний проєкт для обстеження 470 га сільськогосподарських земель

На Київщині стартує пілотний проєкт для обстеження 470 га сільськогосподарських земель

З метою прискорення обстеження сільськогосподарських земель Київської області, сьогодні, 30 березня, стартує пілотний проєкт з використанням новітніх дронів. Це може значно прискорити загальний процес обстеженнята розмінування 470 тисяч га землі.

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“На жаль, в Україні склалася унікальна ситуація, за якої ми не можемо послуговуватися міжнародним досвідом. Адже навіть ті території, які зараз визначаються як ті, що потребують обстеження на наявність вибухонебезпечних предметів, – за площею вже перевищили три Хорватії. Це для розуміння масштабу проблеми”, − пояснили у Міністерстві аграрної політики та продовольства.

Також наголосили, що наразі заходи з обстеження з метою подальшого розмінування земель тривають, інформацію щодо щільності забруднення та категорій економічної доцільності готують територіальні громади та подають її до обласної військової адміністрації.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Для того, аби прискорити перший етап нетехнічного обстеження земель, сьогодні Мінекономіки разом з Мінагрополітики та програмою ПРООН проводять пілот у Київській області. Це дасть змогу використовувати новітні дрони, що може значно прискорити загальний процес розмінування. Потрібно чітко розуміти, що цифра 470 тисяч га – це ті землі, які, перш за все, потребують якісного обстеження на наявність вибухонебезпечних предметів, не обов’язково одразу розмінування”, − зауважили у Міністерстві аграрної політики. 

Як відомо, на сьогодні пріоритетним планом визначено наявність 470 тисяч га потенційно забруднених вибухонебезпечними предметами земель. 

“Водночас є усвідомлення того, що посівна вже обігнала цей процес. Тому на міжвідомчій робочій групі, яка координується Мінекономіки, визначили певну пріоритетність щодо земель. Насамперед поставивши землі, які використовуються для вирощування овочевих культур, адже усі розуміють усі складнощі імпорту, і як це вплине на ціни для споживачів, друга черга – рілля та зернові культури, третя – всі інші несільськогосподарські землі, які використовуються для сільськогосподарського призначення або перелоги, пасовища та інші”, – розповіли у пресслужбі.

Раніше KВ повідомила, що на Київщині почалася посівна кампанія під урожай 2023 року. Аграріями області вже посіяно 2,88 тис. га ранніх ярих зернових культур. Також почалися роботи з посіву гірчиці, якої наразі вже засіяно 7,4% від запланованої площі. 

Читайте: Аграрії Київщини розпочали посів ярих сільгоспкультур

Фото: Пропозиція 

КиївВлада

Автор:
Владислава Олійник
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4