На Київщині та Житомирщині встановили пам`ятні меморіали на честь льотчиків із бригади “Привид Києва” (фото)

На Київщині та Житомирщині встановили пам`ятні меморіали на честь льотчиків із бригади “Привид Києва” (фото)

У кількох громадах Київщини та громаді Житомирщині встановили пам’ятні знаки на честь Героїв України, льотчиків 40-ї бригади тактичної авіації, відомої як “Привид Києва”. Льотчики загинули в битві за Київ взимку та навесні 2022 року. Меморіали встановили на Київщині у селах Володимирівка, Березівка, Мала Солтанівка, Блощинці та у селі Раковичі на Житомирщині. 

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Повітряного командування “Центр”. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Пам’ятні меморіали встановили на честь героїчних льотчиків 40 бригади тактичної авіації повітряного командування “Центр”, які загинули в битві за Київ взимку та навесні 2022 року. Ціною власного життя військові льотчики захистили столицю від ворожої навали, коли в небі проти одного-двох  українських літаків протистояло 4-5-12 бортів агресора. Але всі, як один, билися з лютим ворогом до кінця”, – йдеться в повідомленні. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначається, що меморіали встановили на честь Героя України, полковника В’ячеслава Єрко у селі Володимирівка на Київщині. Також меморіали встановли Герою України, підполковнику Олександру Бринжалі – в селі Раковичі на Житомирщині. Герою України, підполковнику Андрію Люташину – в селі Березівка на Київщині. Герою України, капітану В’ячеславу Радіонову – в селі Мала Солтанівка на Київщині. Підполковнику Володимиру Коханському та старшому лейтенанту Роману Пасульці – в селі Блощинці на Київщині.

“На пам’ятних заходах були присутні: керівний та особовий склад ПВК “Центр”, військові капелани, рідні та родичі загиблих, представники місцевої влади та громад. Пам’ятаймо наших славних і героїчних воїнів! Адже про бойові подвиги, які здійснили наші пілоти, мають пам’ятати навіки”, – додають в командуванні. 

В командуванні додають, що на честь Героїв – “Привидів Києва” рік тому за ініціативою та сприяння ГО ”Захисники неба” та БФ “Для моєї України” на столичному Подолі було також відкрито мурал – це графічне зображення що втілює в собі збірний образ військових льотчиків.

Читайте: “Привид Києва” прикрасив фасад одного з будинків столичного Подолу  


“А нині спільно з київською владою вирішується питання, щодо перейменування Повітрофлотського проспекту  на честь Повітряних Сил Збройних Сил України”, – підсумовують в командуванні. 

Нагадаємо, наприкінці вересня мер Києва Віталій Кличко зареєстрував у Київській міській раді проект рішення, яким пропонує перейменувати Повітрофлотський проспект на проспект Європейського Союзу. В червні Київська міська рада провалила голосування за перейменування Повітрофлотського проспекту на Повітрянофлотський, за що перед цим проголосували кияни в додатку “Київ Цифровий”. Крім варіантів перейменування на Повітрянофлотський, одним із варіантів було перейменування проспекту на проспект Європейського Союзу. Тоді за таке перейменування виступала партія Петра Порошенка “Європейська Солідарність”. Саме фракцію “ЄС” звинувачували у зриві голосування. 

Читайте: Кличко пропонує перейменувати Повітрофлотський проспект на проспект Європейського Союзу 


Згодом на сайті Київради була зареєстрована петиція, якою пропонується перейменувати Повітрофлотський проспект на честь Повітряних сил, а не на проспект Європейського Союзу, як того хоче столичний мер Віталій Кличко. За два дні петиція з закликом перейменувати Повітрофлотський проспект на честь Повітряних сил, а не на проспект Європейського Союзу набрала більше 6 тис. голосів, необхідних для її розгляду. 

Пізніше Командування Повітряних сил Збройних сил України звернулося до мера Києва Віталія Кличка з проханням перейменувати Повітрофлотський проспект у Києві на проспект Повітряних сил. 

Читайте: Військові звернулись до мера Києва з проханням перейменувати Повітрофлотський проспект на проспект Повітряних Сил 

Фото: Повітряне командування “Центр”

КиївВлада

Автор:
Павло Башинський
Рекомендуємо до перегляду
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Banner
QlU7mDx4