Під час окупації Київської області загалом було пошкоджено 86 закладів дошкільної освіти. Відбудовувати дитячі садки розпочали одразу після звільнення регіону. Наразі вже відновили повністю та частково зі збереженням функцій життєдіяльності 67 садочків.
Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Київської обласної військової адміністрації (КОВА).
Одним з відновлених на Київщині дитсадків є Гаврилівський заклад дошкільної освіти № 10 “Веселка” Бучанської громади. Сьогодні його відвідують 190 дітей. Крім того, в яслах-садку організоване інклюзивне навчання.
Як розповіли у КОВА, під час активних бойових дій на Київщині цей заклад був значно пошкоджений. Були вибиті вікна та двері, частково зруйновані дах, фасад, внутрішні стіни і сантехніка, виведена з ладу електромережа. Пошкодження отримали ігрові майданчики й асфальтовані доріжки.
У будівлі провели капітальний ремонт фасаду, даху, замінили вікна та зовнішні двері, частково замінили сантехніку та електромережу. Оновили кухонне обладнання та начиння. Також частково відновили укриття.
Зазначається, що відновлювальні роботи вдалося здійснити завдяки фінансовій підтримці міжнародної благодійної організації та коштів, виділених із місцевого бюджету.
Нагадаємо, Кабінет міністрів України (КМУ) перерозподілив субвенцію в 1,7 млрд гривень на реалізацію проектів відновлення в регіонах. Це кошти Європейського інвестиційного банку, які уряд спрямовує в бюджети міських, сільських і селищних громад на деяких підконтрольних Україні територіях. Із них 218 млн гривень отримають п’ять громад Київської області – Бучанська, Броварська, Вишгородська, Гатненська та Ірпінська. При цьому, для кожної з громад, які отримають гроші на відновлення, встановлено обсяг співфінансування проектів з місцевого бюджету – щоб були задіяні не лише кошти західних партнерів. Найбільшу субвенцію серед громад, що потрапили у розподіл грошей, отримає бюджет Бучанської міської громади, а найменшу – Ірпінської.
Фото: КОВА.