З 1 квітня 2024 року на Київщині починає діяти заборона на вилов водних біоресурсів. Нерестова заборона триватиме 70 діб.
Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Державної екологічної інспекції Столичного округу.
Як зазначили в екологічній інспекції, нерест є особливим періодом для відновлення запасів водних біоресурсів, оскільки від його успішності залежить якість та чисельність водних біоресурсів водойм.
Правилами любительського рибальства заборонено:
- на період нересту пересування всіх транспортних засобів, чи моторних суден, за виключенням суден, які використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади
- промислове рибальство
- підводне полювання.
Зазначається, що заборона на вилов водних біоресурсів на водних об’єктах Київщини набуває чинності з різними датами в залежності від типу водойм:
- у річках та їх притоках з 1 квітня по 20 травня;
- на Київському та Канівському водосховищах з 8 квітня по 16 червня,
- у всіх інших водосховищах з 1 квітня по 9 червня;
- в придатковій системі водойм з 1 квітня по 30 червня.
В екологічній інспекції також нагадали, що, згідно з Правилами любительського рибальства, під час нересту дозволяється рибальство за допомогою гачкових знарядь лову з кількістю гачків не більше двох на рибалку, або спінінгом з однією штучною приманкою з берега.
Зазначається, що порушення правил рибальства в нерестовий період карається штрафом або притягненням до кримінальної відповідальності (ст.. 249 Кримінального кодексу України)
Раніше KВ повідомляла, що з 15 лютого до 31 березня, відповідно до Правил любительського рибальства, у всіх рибогосподарських водних об’єктах Київщини встановлюється заборона на вилов щуки на період нересту.
Читайте: З 15 лютого розпочинається нерестова заборона на вилов щуки на Київщині
Нагадаємо, поліцейські офіцери Вишгородської та Пірнівської громад Київщини спільно з працівниками водної поліції районного управління поліції спіймали браконьєрів на незаконному вилові риби за допомогою сіток з жилки. В поліцейському релізі мовиться, що оскільки триває нерестова заборона на вилов водних біоресурсів, то діє заборона на пересування маломірних плавзасобів на водоймах під час воєнного стану.
Читайте: Поліція Київщини задокументувала факт великого рибного браконьєрства
Фото: myrgorod.pl.ua