На Київщині діє найбільша кількість засобів РЕБ в Україні, — голова КОДА Микола Калашник

На Київщині діє найбільша кількість засобів РЕБ в Україні, — голова КОДА Микола Калашник

Голова Київської ОВА Микола Калашник розповів про ключові ініціативи з оборони та безпеки Київщини. Так, область лідирує за кількістю систем радіоелектронної боротьби (РЕБ) в Україні. За його словами, це дозволяє не лише захищати столичний регіон, а й допомагати іншим областям, куди військові виїжджають для перехоплення дронів і мінімізації шкоди від уламків. Крім РЕБ, Київщина завершила зведення першочергових фортифікацій, працює над покращенням мобільного зв’язку, відеонаглядом та громадською обороною.

Про це в інтерв’ю КВ розповів голова Київської обласної державної адміністрації (КОДА) Микола Калашник.

“Столиця для ворога — бажана ціль, тому обидві адміністрації працюють над проєктами та програмами, спрямованими на захист столичного регіону. Серед нового — ми запровадили проєкт з перехоплення російських дронів, який успішно працює. Зараз відбувається масштабування цих процесів: до нас долучаються інші регіони, щоб використати та впровадити наш досвід. Крім цього, на Київщині діє найбільша кількість засобів радіоелектронної боротьби в Україні, тому військові часто працюють поза межами області, щоб вберегти інші населені пункти від падіння уламків”, – розповів Калашник. 

Читайте:  Навіть в умовах війни інвестори бачать великий потенціал Київщини, — голова КОДА Микола Калашник

Крім того, голова КОДА розповів, що торік у пристоличному регіоні завершили зведення першочергових фортифікаційних споруд.

“Збудували їх у повному обсязі. Процес триває: ми модифікуємо, покращуємо оборонну інфраструктуру та впроваджуємо інновації. Окрім цього, працюємо над мобільним зв’язком і встановлюємо відеокамери для фіксації подій на прикордонних територіях. Підтримка підрозділів — на високому рівні, станом на зараз вони забезпечені всім необхідним”, – говорить він.

Також за ініціативою очільника адміністрації було проведено перший публічний вишкіл для місцевого самоврядування. 

“Одна з наших ідей — створення відповідної бази для підготовки громадян і залучення добровольців так, як це було на початку повномасштабного вторгнення. Також розвиватимемо патріотичне виховання молоді на уроках Захисту України та “Джурі”. У цьому році ми продовжимо реалізацію всіх напрямків, однак громади, як лідери думок, самостійно визначатимуть пріоритети використання бюджетних коштів”, – резюмував він.  

Нагадаємо, що голова Київської ОВА Микола Калашник окреслив пріоритети роботи адміністрації на 2025 рік. Зокрема, у планах збільшити фінансування ЗСУ щонайменше на 0,5 млрд гривень, використовуючи всі доступні ресурси. За його словами, пріоритет — підтримка сил безпеки та оборони, військових частин і формувань. Серед інших — завершення відновлення пошкодженого житла, розвиток безпекових ініціатив, охорона здоров’я та ветеранська політика. 

Читайте: На Київщині відбулися змагання «Звитяга Нескорених» серед ветеранів війни

Фото: публічна сторінка Калашника у Facebook

КиївВлада

Інна Міхно

Рекомендуємо до перегляду
Таємниці “Київміськбуду”: компанія переоформила свої установчі документи і готується до отримання 2,5 мільярдів з бюджету столиці
Таємниці “Київміськбуду”: компанія переоформила свої установчі документи і готується до отримання 2,5 мільярдів з бюджету столиці
09:00 Щоб домогтися в 2025 році виділення з бюджету столиці біля 2,56 млрд гривень на вирішення своїх фінансових проблем, у “Київміськбуді”, майже всі будівельні…
Білогородська сільрада не пішла на легалізацію КМ “Літо” в природозахисній зоні
Білогородська сільрада не пішла на легалізацію КМ “Літо” в природозахисній зоні
13:00 У селі Бобриця Бучанського району тривають скандали навколо будівництва котеджного містечка (КМ) “Літо”. На минулому тижні Білогородська сільрада, до складу якої входить цей…
Для добудови школи в селі Чайки змінили підрядника, але тільки формально
Для добудови школи в селі Чайки змінили підрядника, але тільки формально
09:00 Борщагівська сільрада за понад 140 млн гривень замовила продовження будівництва школи в селі Чайки, що триває пʼятий рік. Підрядником обрали ПрАТ “Агробудмеханізація”, що…
Banner
QlU7mDx4