У місті Васильків Київської області запрацював новий реабілітаційний модуль для людей, які постраждали внаслідок повномасштабного російського вторгнення – ветеранів, ветеранок, їхніх родин та цивільних. Це другий проєкт соціальної франшизи від БФ «Майнді», яка має на меті зробити реабілітаційні та психосоціальні послуги доступними для ветеранів та цивільних у невеликих ОТГ без потреби їхати в обласні центри.
Про це КВ стало відомо з пресрелізу організаторів.
Задля масштабування соціальної франшизи у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я у консорціум об’єдналися БФ «Майнді», Координаційний центр з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України, ГО «Безбар’єрність», Київська обласна військова адміністрація та учасники спільноти «Бізнес без бар’єрів» – Visa та Ощадбанк. Проєкт реалізовано у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», що впроваджується за ініціативою першої леді Олени Зеленської.
«Сьогодні питання реабілітації та відновлення здоров’я як ветеранів, так і цивільних, що постраждали від війни, є одним із пріоритетних викликів для нашої країни. Реабілітаційні послуги мають бути доступними для всіх, незалежно від місця проживання», — зазначив заступник Міністра охорони здоровʼя Олександр Порхун.
Мобільний реабілітаційний модуль – це сучасний, технологічний, безбар’єрний простір площею 72 м2, який передбачений для надання безкоштовних послуг із психосоціальної допомоги та фізичної реабілітації. Його оснащено усім необхідним реабілітаційним устаткуванням, а також WiFi-системою, телевізором для проведення онлайн-занять, кліматичним обладнанням та іншими необхідними технічними засобами.
Формат соціальної франшизи також передбачає роботу мультидисциплінарної команди фахівців у кожному модулі, яка робить процес реабілітації максимально ефективним. До складу цієї команди входять кейс-менеджер, психолог, лікар фізичної та реабілітаційної медицини, фізичний терапевт, логопед, а також фахівці партнерських організацій, що надають інші соціальні послуги.
Окрім цього, соціальна франшиза містить повний пакет необхідних документів та алгоритми взаємодії між основними учасниками: громадою, державою і донорами. Це спрощує інтеграцію модулю в місцеву систему охорони здоров’я, пакетування НСЗУ та інші державні та місцеві сервіси. Такий підхід суттєво підсилює систему вторинної довготривалої реабілітації після основного періоду лікування в амбулаторному форматі.
«Створення реабілітаційного центру для ветеранів у Василькові – це важливий крок у наш час. Допомога ветеранам, які повертаються до цивільного життя, – це наш спільний обов’язок. Дякуємо всім, хто долучається до цієї справи, адже такі центри – це не тільки реабілітація, а й адаптація до нових умов життя», – зазначила Васильківський міський голова Наталія Баласинович.
Наразі вже розроблено реабілітаційні кластери, які складаються з реабілітаційного модуля, модуля для тимчасового проживання ветеранів, пацієнтів та лікарів, а також модуля з реабілітаційним басейном.
Щоб стати пацієнтом реабілітаційного модуля у Василькові, необхідно заповнити онлайн-форму за посиланням.
Перший реабілітаційний модуль соціальної франшизи було відкрито у місті Овруч Житомирської області в січні 2024 року. У рамках масштабування франшизи реабілітаційний простір у Василькові вдосконалено на основі відгуків овруцьких фахівців і пацієнтів.
Довідка: Проєкт є частиною соціальної франшизи зі встановленням мобільного реабілітаційного модуля у м. Васильків Київської області, який реалізує БФ «Майнді» у співпраці з Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України, ГО «Безбар’єрність» у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», яка впроваджується за ініціативою першої леді Олени Зеленської. Реалізація проєкту стала можливою завдяки підтримці учасників спільноти «Бізнес без бар’єрів» — компанії Visa й Ощадбанку, та за сприяння Київської обласної військової адміністрації.
Фото: організаторів
КиївВладаОлексій Вєтров