На Київщини роблять ставку на сортування і переробку сміття

На Київщини роблять ставку на сортування і переробку сміття

Профільна комісія Київської облради (КОС) на минулому тижні пропрацювала питання поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) на території області. Для системного вирішення проблеми було задумано впроваджувати комплексний підхід та співпрацювати з місцевою владою, бізнесом і громадськістю. Для цього, схоже, треба буде підготувати і затвердити регіональний  план поводження з відходами, який буде адаптовано під потреби кожної громади області. 

Як стало відомо КВ, про це коротко розповів у Facebook  голова екологічної комісії Київської облради (КОС) з питань екології, природокористування, мисливства, водних ресурсів, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій Роман Титикало.  

За його словами, присутні на засіданні, серед іншого, детально ознайомились з роботою Спеціалізованого екологічного підприємства МПП «РАДА», яке вже 32 роки посідає одне з провідних місць в Україні зі збирання, перевезення, переробки, оброблення та утилізації різноманітних безпечних й небезпечних відходів. 

“На наше переконання таких підприємств має бути значно більше в Україні і зокрема в області. Адже, сортування та переробка сміття – це чудова альтернатива, яка необхідна, щоб позбутися стихійних сміттєзвалищ і покращити екологічний стан. Для системного вирішення проблеми необхідне впровадження комплексного підходу та співпраця з місцевою владою, бізнесом і громадськістю. Проговорили необхідність впровадження регіонального  плану поводження з відходами, який буде адаптовано під потреби кожної громади області. Окремо на комісії розібрали критичний  стан полігонів (закриття – не вирішення проблеми в корені). Порятунок екологічної ситуації – у сортуванні та переробці накопиченого  сміття”,- інформував Титикало. 

Читайте: Роман Титикало: Впроваджувати екологічне законодавство ЄС в Україні потрібно у прискореному темпі

Відповідне засідання цієї комісії КОР відбулось за участі заступниці голови Київської обласної ради Тетяни Семенової, заступника голови КОДА Євгена Коваленка, керівників та представників Державної екологічної інспекції Столичного округу, Спеціалізованої екологічної прокуратури, департаментів та управлінь КОР і КОДА, головів громад області та громадських активістів.

На Київщини роблять ставку на сортування і переробку сміття

Зокрема було зазначено, що в області в питанні поводження з відходами є позитивні напрацювання і перспективи. 

Приклад – те ж МПП «РАДА», яке є компанією-оператором роздільного збору та рециклінгу відходів і працює у Бучі з 1992 року. Підприємство має новітній потужний виробничий комплекс (дві лінії сортування ТПВ, дробарки, шредера, ущільнювачі), висококваліфікований персонал, модернізовану матеріально-технічну базу, новітні технології оброблення, переробки, різних видів відходів. Крім цього МПП “РАДА” займається виробництвом контейнерів та обладнання для сортувальних ліній (його фахівцями розроблено понад 120 зразків устаткування для рециклінгу відходів).

На Київщини роблять ставку на сортування і переробку сміття

Є на Київщині і пункти прийому, в яких за винагороду можна здати макулатуру, полімери, жерстяні банки тощо, та укладаються договори про збір ресурсоцінних відходів з підприємствами та установами (школами, дитсадками).

На засіданні екологічної комісії КОС був відзначений і досвід роботи “Екохабу”, на базі якого за перший рік роботи вдалося зібрати понад 50 видів відходів, здати на переробку і виручити понад 150 тисяч гривень. За них було придбано дрони і відремонтовано військові авто. 

Напередодні повномасштабного вторгнення у Бучі стартував і ще один успішний проєкт – було встановлено перше “екосерце”. Тепер родина “екосерць” у Ірпені, Коцюбинському, Немішаєвому, Клавдієвому-Тарасовому пацюють для збору кришечок – це не лише про екологію, а й про допомогу хворим дітям.

На Київщини роблять ставку на сортування і переробку сміття

Немало було сказано і про необхідність підвищення екологічної свідомості суспільства: учасником руху “за чисте довкілля” має стати кожна родина Київщини, що неможливо без системної інформаційно-просвітницької роботі  з населенням, особливо – з учнями шкіл та студентами. Знову ж таки, тут може стати в нагоді досвід МПП “РАДА”. Підприємство має свій освітній проєкт, який поєднує в собі екошколу та сортувальну станцію.

Фото: Facebook Романа Титикало

КиївВлада

Олексій Вєтров

Рекомендуємо до перегляду
Штрафи, приписи і кримінальні справи: у Києві знову скандал навколо забудови садиби Лошевича
Штрафи, приписи і кримінальні справи: у Києві знову скандал навколо забудови садиби Лошевича
09:00 У столиці вирують чергові пристрасті навколо забудови території т.зв. “садиби Лошевича” – більш ніж 150-річної будівлі на вул. Саксаганського, 76. Вона, нагадаємо, не…
Гроші на вітер: у Києві розслідують чергові “бюджетні розпили” при реконструкції та будівництві доріг
Гроші на вітер: у Києві розслідують чергові “бюджетні розпили” при реконструкції та будівництві доріг
09:00 Нацполіція Києва розслідує можливі бюджетні “розпили” при реконструкції вул. Трускавецької та будівництві дороги до аеропорту в Жулянах. Замовниками виступали КК “Київавтодор” і КП…
​​Справи насущні: скільки та на що у грудні 2024-го витрачав Київ
​​Справи насущні: скільки та на що у грудні 2024-го витрачав Київ
09:00 Загальний обсяг бюджетних замовлень Києва в останній місяць воєнного 2024 року сягнув 10,5 млрд гривень, що майже вдвічі більше цього показника в листопаді.…
Banner
QlU7mDx4