На Макарівщині закінчили проведення радіаційного обстеження

На Макарівщині закінчили проведення радіаційного обстеження

У період з 8 по 11 листопада фахівці Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ) у складі екіпажу мобільної радіологічної лабораторії RanidSONNI здійснили радіаційне обстеження на території Макарівської громади. Обстеження виконувалося з метою виявлення радіоактивного забруднення і радіоактивних матеріалів, які могли бути винесені окупантами за межі Зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення (ЗВіЗБ(О)В) у результаті порушення режиму радіаційної безпеки.

Про це, як передає KВ, повідомили у Державному науково-технічному центрі з ядерної та радіаційної безпеки.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як зауважили у науково-технічному центрі з ядерної та радіаційної безпеки, роботи з радіаційного обстеження проводяться в рамках проєкту SURVEY – обстеження, який має на меті виявлення та зменшення ризиків опромінення населення внаслідок контакту з джерелами випромінювання/радіоактивним забрудненням, а також послаблення занепокоєння населення через уявні ризики, пов’язані з перебуванням окупантів у ЗВіЗБ(О)В.

“Маршрут враховував інформацію щодо місць, де може бути виявлене радіоактивне забруднення, отриману від адміністрацій територіальної громади та місцевих мешканців”, – розповіли у ДНТЦ ЯРБ.

Кампанія обстеження з 8 по 11 листопада охопила такі об’єкти:

  • навчальні заклади (школи, садочки тощо) – 1 об’кт;

  • місця загального користування (приміщення старостатів, парки, магазини тощо) – 16 об’єктів;

  • приватні садиби, будинки – 19 об’єктів;

  • інше (території підприємств на яких розміщувались окупаційні війська) – 2 об’кти;

  • дороги, вулиці – понад 120 км;

  • предмети побуту; предмети військового призначення – 7 об’єктів.

З маршрутом, на якому працювали фахівці ДНТЦ ЯРБ, можна ознайомитися на мапі.

На Макарівщині закінчили проведення радіаційного обстеження

Фото: маршрут, на якому працювали фахівці ДНТЦ ЯРБ

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

У Державному науково-технічному центрі з ядерної та радіаційної безпеки наголосили, що за результатами радіаційного обстеження Макарівської територіальної громади не було виявлено радіоактивного забруднення об’єктів, приміщень та ділянок, яке могло б бути пов’язане з діяльністю окупантів. 

“На обстежених територіях не зафіксовано підвищення амбієнтного еквівалента дози гамма-випромінювання (ПЕД). Значення ПЕД, виміряні під час автомобільної гамма-зйомки та вручну, становили до 0,18 мкЗв/год, що відповідає фоновим значенням, характерним для цієї місцевості”, – наголосили у ДНТЦ ЯРБ.

Зокрема, у с. Маковище на території одного з приватних домогосподарств були зафіксовані значення ПЕД, у 2,5 рази вищі від фонового рівня. Таке локальне підвищення ПЕД зумовлене використанням значної кількості облицювального каменю – граніту.

“Принагідно нагадуємо, що мінеральна сировина та продукція з неї (цегла, керамічна плитка, облицювальні плити та каміння тощо), які використовуються у будівництві, містить природні радіонукліди та є техногенно-підсиленими джерелами іонізуючого випромінювання. В Україні діють радіаційно-гігієнічні регламенти, спрямовані на зменшення доз хронічного опромінення людини від техногенно-підсилених джерел природного походження, відповідно до яких, зокрема, вирізняють будівельні матеріали, дозволені для внутрішнього і зовнішнього оздоблення будівель, для будівництва шляхів в межах населених пунктів і поза ними, для промислового будівництва тощо”, – пояснили у Державному науково-технічному центрі з ядерної та радіаційної безпеки.

Читайте: У КМДА хочуть додатково витратити на моніторинг якості повітря 240 млн гривень


Фото: Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки

КиївВлада

Автор:
Владислава Олійник
Рекомендуємо до перегляду
Справи Москаля: правоохоронці оскаржують передачу під забудову 1,23 га землі на Троєщині сестрі депутата Київради
Справи Москаля: правоохоронці оскаржують передачу під забудову 1,23 га землі на Троєщині сестрі депутата Київради
09:00 Столичні правоохоронці зацікавилися відведенням 1,23 га землі на вул. Оноре де Бальзака 68/18 (Троєщина) в оренду ТОВ “Гарант Проф Інвест” під житлову забудову.…
Підозри на 5,3 млн гривень: посадовців “Київзеленбуду” та компаній-підрядників спіймали на “бюджетних розпилах”
Підозри на 5,3 млн гривень: посадовців “Київзеленбуду” та компаній-підрядників спіймали на “бюджетних розпилах”
09:00 Нацполіція продовжує слідство щодо можливих “бюджетних розпилів” при проведенні низки капітальних ремонтів столичних зелених та “відпочинкових” зон. В рамках кримінального провадження, відкритого в…
В Бородянці стартує відбудова одного з будинків по вулиці Центральній: що не так з підрядником
В Бородянці стартує відбудова одного з будинків по вулиці Центральній: що не так з підрядником
14:00 Департамент регіонального розвитку Київщини замовив зведення житлового будинку на вул. Центральна, 427-А в Бородянці на місці знищеної окупантами 5-поверхівки. На старті вартість робіт…
Banner
QlU7mDx4