Київський рибоохоронний патруль виявив масовий замор риби на поверхні озера Алмазне у столиці. Що призвело до загибелі, головним чином, окунів – наразі невідомо. Принаймні, за результатами перших досліджень речовин, що могли призвести до загибелі риби, у водоймі не знайшли.
Про це KВ дізналася з повідомлення Київського рибоохоронного патруля 9 листопада 2023 року.
“В ході реагування на звернення, що надійшло на “гарячу лінію” інспекторським складом Київського рибоохоронного патруля неодноразово здійснено виїзд на о. Алмазне в м. Києві, де було зафіксовано загибель водних біоресурсів.
В результаті обстеження водойм та прибережних ділянок виявлено загиблу рибу, а саме:
-
окунь звичайний – 600 екземплярів,
-
плітка звичайна – 25 екз.,
-
сонячний окунь – 15 екз.,
-
верховодка – 10 екз.
Для встановлення причин замору було відібрано проби води, які направлені до іхтіопатологічної лабораторії Держрибагентства”, – сказано в повідомленні.
Вказується, що за результатами проведених досліджень “речовин, що могли призвести до загибелі риби виявлено не було”.
Столичний рибоохоронний патруль звернувся до Держрибагентства, Держекоінспекції Столичного округу, Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві та КП “Плесо” для “їх відповідного реагування”.
Від згаданого КП рибоохоронний патруль окремо ініціював очищення озера Алмазне від загиблої риби.
Як відомо, зазвичай масові замори риби трапляються літом і зимою через нестачу кисню у воді. До масової загибелі риби може призвести скидання промислових стоків або потрапляння в озеро болотної води, яка містить велику кількість органічних речовин і продуктів гниття, що відбирають у процесі окислення з води кисень.
Читайте: У Фастові зафіксували масовий мор риби, причина не відома