На річках Сейм та Десна фіксується покращення якості води та зменшення забруднення

На річках Сейм та Десна фіксується покращення якості води та зменшення забруднення

Ситуація із забрудненням річок Сейм та Десна перебуває під постійним контролем. Лабораторні дослідження показують покращення якості води на річці Сейм, де не зафіксовано нових випадків загибелі риби, а рівень азоту та інших речовин не перевищує норм. У той же час, на Десні спостерігаються окремі випадки мору риби, однак ризики для водозабору відсутні.

Про це КВ дізналася із повідомлення пресслужби Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

“Ситуація щодо забруднення річок Сейм та Десна перебуває під постійним контролем всіх органів влади відповідно до їх компетенцій. Лабораторії Держводагентства, ДЕІ та центрів контролю та профілактики хвороб продовжують здійснювати щоденний моніторинг водних ресурсів річок Сейм та Десна у Києві та області, Чернігівській та Сумській областях”, – запевнили у Міністерстві захисту довкілля.

Як зазначається, за результатами лабораторних досліджень проб води з р. Десна від гирла р. Сейм до м. Чернігів здебільшого зафіксовані перевищення вмісту марганцю та заліза, що є типовим для цієї пори року. 

“На Чернігівщині у річці Десна спостерігаються поодинокі випадки мору риби у селах Макошино, Ушня, Боромики та Салтикова Дівиця. Загалом за весь час ліквідації надзвичайної події у річках Сейм та Десна зібрано близько 26 тонн загиблої риби”, – наголосили у пресслужбі.

У повідомленні зазначається, що по річці Сейм відмічається стабілізація ситуації. 

“За результатами вимірювань в пробах вод, відібраних в р. Сейм 5 та 6 вересня, стан води покращується. Вміст азоту не перевищено у всіх створах. Незначне збільшення розчиненого кисню у воді, зменшення різкого неприємного запаху та відновлення природного кольору. Загиблої риби не виявлено”, – заявили у міністерстві.

Крім того, за результатами вимірювань пріоритетних забруднюючих речовин проб води річок Сейм та Десна, перевищень екологічних нормативів якості за вмістом пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено.

За даними Держводагентства, ДЕІ та Київського міського центру контролю і профілактики МОЗ, на сьогодні якість води річки Десна у місцях водозаборів м. Києва та м. Бровари перебуває на рівні значень, характерних для цього періоду. Перевищень хімічних або високотоксичних компонентів не встановлено. Ризики для здійснення водозабору відсутні. 

Також, на ділянці річки Десни поблизу Чернігова відмічають позитивну динаміку від насичення киснем води. 

“У точках здійснення аерації вміст розчиненого кисню у воді за три доби збільшився вдвічі. Забруднення поступово розбавляється. Станом на сьогодні швидкість переміщення забруднення сповільнилась в межах м. Чернігів в місці зруйнованого автомобільного мосту. Основна маса забрудненої води дійшла до села Боромики Чернігівського району Чернігівської області. Далі за течією стан поверхневих вод р. Десна задовільний. Зміни фіксуються точково і не скрізь мають однорідний характер”, – додали у пресслужбі Міністерства захисту довкілля.

Нагадаємо, у притоці Десни, річці Сейм, виявлено небезпечну речовину, що стікає з рф. Мешканцям Броварського та Вишгородського районів, а також Вишгородської і Пірнівської територіальних громад заборонено купання та вилов риби в річці та її затоках. 

Попередня оцінки якості води встановила, що жодних перевищень хімічних та високотоксичних компонентів в річках Сейм та Десна не виявлено. Загрози питному водопостачанню немає.

Читайте: Ситуація з якістю води у річках Сейм та Десна контрольована, загрози питному водопостачанню немає, – Міндовкілля

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Владислава Олійник

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Кримінальна справа і мораторій від Мінкульту: що буде з фундаментом Палацу Розумовського
Кримінальна справа і мораторій від Мінкульту: що буде з фундаментом Палацу Розумовського
09:00 У столиці тривають скандали навколо будівельних робіт на залишках фундаменту Палацу останнього гетьмана Кирила Розумовського. Так, у березні суд в рамках кримінальної справи…
Справи насущні: скільки та на що у квітні 2025-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у квітні 2025-го витрачав Київ
09:00 Протягом квітня поточного року вартість всіх замовлень Києва перевищила 5,5 мільярда гривень. Другий місяць поспіль найбільше коштів столиця спрямовує на різноманітні ремонти та…
У Київській облраді зафіксували труднощі в отримані бізнесом “екологічних дозволів”
У Київській облраді зафіксували труднощі в отримані бізнесом “екологічних дозволів”
09:00 Департамент екології та природних ресурсів Київської облдержадміністрації (КОДА) у 2024 році значно збільшив кількість відмов в наданні дозволів на викиди забруднюючих речовин в…
Banner
QlU7mDx4