На ЗАЕС стався нерадіоактивний витік через пошкодження резервуарів, – МАГАТЕ

На ЗАЕС стався нерадіоактивний витік через пошкодження резервуарів, - МАГАТЕ

Експерти дійшли висновку, що на Запорізькій АЕС стався нерадіоактивний витік через пошкодження резервуарів для зберігання конденсатів. Раніше, 20 листопада, внаслідок численних російських обстрілів було зафіксовано щонайменше 12 “прильотів” на майданчик АЕС.

Про це KВ стало відомо з повідомлення МАГАТЕ.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Група експертів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) оцінила масштаби збитків, завданих інтенсивними обстрілами на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) на вихідних (19-20 листопада).

Незважаючи на серйозність обстрілу, ключове обладнання залишилося неушкодженим і не було жодних безпосередніх проблем з ядерною безпекою чи безпекою.

Статус шести реакторних блоків є стабільним, а цілісність відпрацьованого палива, свіжого палива та низько-, середньо- та високоактивних радіоактивних відходів у відповідних сховищах була підтверджена.

Тим не менш, експерти МАГАТЕ все ще спостерігали масштабні пошкодження на території.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Це викликає серйозне занепокоєння, оскільки чітко демонструє абсолютну інтенсивність атак на одну з найбільших у світі атомних електростанцій”, — сказав генеральний директор Гроссі.

Спостереження групи включали пошкодження резервуарів для зберігання конденсату, що призвело до нерадіоактивного витоку, кілька ударів по головній дорозі вздовж реакторів АЕС, а також по залізниці, яка не працює, трубопроводу повітря під тиском, ураженому осколками, два удари по покрівлі спеціальної допоміжної будівлі, незначні видимі пошкодження водопроводу спринклерної зарядки, а також два удари в зоні гауптвахти.

Команда МАГАТЕ повідомила, що експлуатаційний і обслуговуючий персонал уже почав ремонтувати частину пошкоджень, а персонал станції також прибирає територію після атак у вихідні.

Раніше “Енергоатом” повідомив, що вранці, 20 листопада 2022 року, внаслідок численних російських обстрілів зафіксовано щонайменше 12 “прильотів” на майданчик Запорізької АЕС.

“У результаті пошкоджено естакади зв‘язку зі спецкорпусами, баки запасу хімобессоленої води, система продувки парогенераторів, допоміжні системи одного з двох загальностанційних дизелів та інше обладнання інфраструктури станції. Також зафіксовано три влучання в районі підстанції “Райдуга”. Відомості про пошкодження та руйнування там ще з’ясовуються. Характер та перелік пошкодженого обладнання ЗАЕС свідчить про те, що рашисти цілили та вивели з ладу саме ту інфраструктуру, яка була необхідна для запуску енергоблоків 5 та 6 і відновлення виробництва електроенергії Запорізькою АЕС для потреб України”, – йдеться у повідомленні.

Читайте: Окупанти встановили на даху одного з енергоблоків Запорізькій АЕС воєнне обладнання, – ГУР Міноборони

Фото: відкриті джерела

КиївВлада


 

Автор:
Оксана Олійникова
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4